https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Duży biurowiec przy Kapelance zmieni właściciela. Transakcja za 33 mln euro

Piotr Ogórek
Budynek .big przy Kapelance
Budynek .big przy Kapelance Materiały prasowe
Biurowiec .big, znajdujący się przy ulicy Kapelanka, zmienił właściciela. Oddany do użytku w zeszłym roku obiekt w większości wynajmuje amerykańska firma State Street. Nowy właściciel, którego nazwy nie podano, za biurowiec zapłacił 33 mln euro. Budynek do tej pory należał do Ghelamco.

Głównym najemcą obiektu jest State Street, amerykańska firma z sektora usług finansowych, która zajmuje w nim ok. 9 tys. mkw. Wartość nieruchomości oszacowano na kwotę 33 mln euro. W transakcji Ghelamco doradzali eksperci z Cushman & Wakefield. Doradcą prawnym była kancelaria Dentons.

– Nasz pierwszy projekt w Krakowie od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem i błyskawicznie znalazł strategicznego najemcę. Butikowy charakter, najwyższy standard powierzchni biurowej, nowoczesne rozwiązania i lokalizacja blisko centrum zadecydowały o komercyjnym sukcesie inwestycji, czego uwieńczeniem jest sprzedaż budynku w tak krótkim czasie po jego ukończeniu. Jestem przekonany, że nowy właściciel będzie zadowolony z tego wyboru – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

– .big to jeden z ciekawszych biurowców na krakowskim rynku nieruchomości. Wyróżnia się nowoczesną architekturą, oferuje widoki na Wawel oraz Stare Miasto, jest również dobrze położony: bez problemu można do niego dojechać samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. Jesteśmy dumni, że doradzaliśmy Ghelamco przy ich pierwszej transakcji w Krakowie – dodaje Soren Rodian Olsen, partner w dziale rynków kapitałowych, Cushman & Wakefield.

.big to pierwszy projekt biurowy Ghelamco w Krakowie. Inwestycję zrealizowano przy skrzyżowaniu ulic Kapelanka i gen. Bohdana Zielińskiego, w bliskiej odległości centrum miasta oraz w bezpośrednim sąsiedztwie parku Skały Twardowskiego i zalewu Zakrzówek. Pięciokondygnacyjny obiekt posiada ponad 10 tys. mkw. powierzchni biurowej. Na parterze powstały lokale handlowo-usługowe, a na pierwszym piętrze patio z kameralnym ogrodem. Dodatkowo najemcy mają do dyspozycji tarasy oraz około 200 m przestrzeni na dachu budynku, z której rozciąga się widok na Wawel. Pod obiektem powstał parking samochodowy i rowerowy na blisko 270 jednośladów oraz szatnie z natryskami dla rowerzystów.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Uwaga kierowcy! Są kolejne nowe znaki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc
Człeku nie kompromituj miasta, a jak chcesz się dowartościowywać to nie najlepszy sposób.
G
Gosc
Czemu w Krakowie biurowce takin niskie.Powinny byc wysokie tak zeby stanowily punkty orientacyjne w niskiej zabudowie Krakowa.
j
jakże
No ale kto to kupił. Jak nie wiadomo kto to napiszcie że nie wiadomo
n
nikt
Po prostu sposób zarabiania na życie
M
Mirror
Zdecydowana większość lemingów w korpo pochodzi z biednych wiosek Polesia, Podlasia czy Podkarpacia. Z ich perspektywy każda pensja pozwalająca przetrwać w mieście jest „wysoka”, bo alternatywą jest powrót do tatów i przerzucanie gnoju widłami. Zresztą ich praca w korpo to również taka alegoria przerzucania gnoju, tj. forwardowanie maili i rozliczanie ich z ilości takich maili.
Chooy, że już od 15-go zaczyna się pożyczanie kasy od kolegów w biurze na pizzę z banolli, ale na wioskę wysyłamy sygnały o „sukcesie zawodowym w korpo”.
M
Marc Krak
Inwestycja niby zakończona, a na przyległej działce na której było zaplecze tej budowy nadal brud, wkopane na dziko cieknące do gruntu szamba, wapno bezpośrednio na ziemi i wieczorne libacje ukraińskich sprzątaczek, aż echo po pobliskich kamienicach niesie. Nawiasem mówiąc nadal doczyszczają budynek po wykonczeniowcach (chyba inwestycja nie była aż tak „udana” jakościowo)
Na dodatek zaplecze budowy jest na terenie z zupełnie innym przeznaczeniem w miejscowym planie i nie była objęta pozwoleniem na budowę, ani żadnym zgłoszeniem.
Gdzie są ekolodzy z Zarzówka?
Pani od Midraszek i Gniewoszy, wszystkie fundacje, wydziały ochrony środowiska i nadzór budowlany?
A Pan red. Ogórek z Onet to jednych deweloperów nie cierpi, a tym brudasom to prawie pochwalny poemat by napisał widzę po tym artykule...
g
gt
Co to za dziennikarstwo, skoro najważniejszej informacji w tej sprawie nie podajecie. Czyli nic nie wiadomo dalej kto co i jak kręci w Krakowie, chyba mieszkańcy mają prawo wiedzieć kto tu wykupuje nieruchomości? Dzisiejsze media to bezużyteczny chłam, strata czasu.
n
nikt
To że ludzie mogą pracować i zarabiać na życie to źle?
x
xxxx
Praca biurowa wysoko płatna? :D
Q
Qq
Lokowanie produktu... Z Kopertą dla redaktora.
Z
Zbigniew Rusek
Biurowców jest w Krakowie za dużo a one powodują to, że miasto jest wiecznie zakorkowane, gdyż ludziom - niestety - imponuje praca biurowa (jest zbyt wysoko płatna), przez co także obca ludność ściąga do Krakowa, osiedla się, zakłada rodziny i … kupuje samochody, co znacznie pogarsza komfort życia w już przeludnionym mieście (a inne miejscowości pustoszeją). Wyburzyć jak najwięcej biurowców!!!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska