https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Efektowny mural zdobiący kamienicę przy ul. Zwierzynieckiej został zniszczony [ZDJĘCIA]

Anna Piątkowska
Ktoś zniszczył mural z robotami na ul. Zwierzynieckiej. Ślady swojej działalności zostawił też na kamienicach w okolicy
Ktoś zniszczył mural z robotami na ul. Zwierzynieckiej. Ślady swojej działalności zostawił też na kamienicach w okolicy Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
"Roboty" na elewacji kamienicy przy ul. Zwierzynieckiej pojawiły się w 2015 roku, zakrywając pomazaną ścianę budynku. Komu przeszkadzał efektowny mural, że zamazał go sprayem?

FLESZ - Zbijanie wagi - igranie ze zdrowiem, igranie ze śmiercią..?

od 16 lat

- Na szczęście dość rzadko zdarza się niszczenie murali. Obowiązuje taka niepisana zasada, że murali się nie niszczy, ale niestety zdarzają się takie pojedyncze sytuacje jak ta na ul. Zwierzynieckiej - mówi Agnieszka Słabowska z "101 Murali dla Krakowa".

"Roboty" na elewacji kamienicy przy ul. Zwierzynieckiej pojawiły się w 2015 roku. Zakryły wówczas pomazaną ścianę. W mural efektownie wkomponowana została skrzynka przewodów elektrycznych, tworząca korpus jednego z robotów.

Autorką projektu "Robotów" jest Małgorzata Rybak. Mural powstał w ramach działań fundacji Świadoma Przestrzeń i projektu "101 Murali dla Krakowa".

Organizatorem projektu "101 Murali dla Krakowa" jest fundacja Świadoma Przestrzeń skupiająca osoby, które chcą wspierać rozwój sztuki w przestrzeni publicznej miasta Krakowa.

"W związku ze wzmożonym zainteresowaniem muralami, zarówno ze strony mieszkańców Krakowa, mediów, jak i samych artystów sztuk wizualnych, proponujemy nową, konsekwentną formułę ich realizacji. Wszystkie murale tworzone w ramach programu – zarówno w trybie konkursowym, jak również przez zaproszonych artystów – będą objęte opieką kuratorską, której efektem ma być prawidłowe rozpoznanie przez artystów zastanych kontekstów architektonicznych, urbanistycznych, historycznych i społecznych" - piszą o swoim projekcie pomysłodawcy "101 Murali dla Krakowa".

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adammos
Za małe kary są za bazgroły , moim zdaniem najlepszą karą byłoby tatuowanie czoła , najlepiej by dzieło przedstawiało delikwenta w dosłownym znaczeniu , czyli "dorysować" mu penisa na czole. Inne kary tj. Pieniężne nie wyrządziły by takiej straty , jak poniżenie i utrata godności w tym przypadku.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska