FLESZ - Zbijanie wagi - igranie ze zdrowiem, igranie ze śmiercią..?

- Na szczęście dość rzadko zdarza się niszczenie murali. Obowiązuje taka niepisana zasada, że murali się nie niszczy, ale niestety zdarzają się takie pojedyncze sytuacje jak ta na ul. Zwierzynieckiej - mówi Agnieszka Słabowska z "101 Murali dla Krakowa".
"Roboty" na elewacji kamienicy przy ul. Zwierzynieckiej pojawiły się w 2015 roku. Zakryły wówczas pomazaną ścianę. W mural efektownie wkomponowana została skrzynka przewodów elektrycznych, tworząca korpus jednego z robotów.
Autorką projektu "Robotów" jest Małgorzata Rybak. Mural powstał w ramach działań fundacji Świadoma Przestrzeń i projektu "101 Murali dla Krakowa".
Organizatorem projektu "101 Murali dla Krakowa" jest fundacja Świadoma Przestrzeń skupiająca osoby, które chcą wspierać rozwój sztuki w przestrzeni publicznej miasta Krakowa.
"W związku ze wzmożonym zainteresowaniem muralami, zarówno ze strony mieszkańców Krakowa, mediów, jak i samych artystów sztuk wizualnych, proponujemy nową, konsekwentną formułę ich realizacji. Wszystkie murale tworzone w ramach programu – zarówno w trybie konkursowym, jak również przez zaproszonych artystów – będą objęte opieką kuratorską, której efektem ma być prawidłowe rozpoznanie przez artystów zastanych kontekstów architektonicznych, urbanistycznych, historycznych i społecznych" - piszą o swoim projekcie pomysłodawcy "101 Murali dla Krakowa".
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym