Kraków: góra śmieci przy eleganckim Hiltonie

  Kraków: góra śmieci przy eleganckim Hiltonie

  Paulina Kwaśniak-Karp

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Dzikie wysypisko przy ul. Konopnickiej

  Dzikie wysypisko przy ul. Konopnickiej ©Paulina Kwaśniak-Karp

  W sąsiedztwie hotelu Hilton Garden Inn przy ul. Marii Konopnickiej w Krakowie leży mnóstwo śmieci. - Niezła wizytówka. Przyjeżdżają eleganccy goście i widzą coś takiego - ironizują mieszkańcy pobliskiego osiedla Podwawelskiego. Oni też mają dość dzikiego wysypiska za oknami.
  Dzikie wysypisko przy ul. Konopnickiej

  Dzikie wysypisko przy ul. Konopnickiej ©Paulina Kwaśniak-Karp

  Niewielki teren w odległości kilkudziesięciu metrów od hotelu to prawdopodobnie własność prywatna. Nikt w okolicy nie wie jednak, do kogo działka należy. A to właśnie właściciel jest zobowiązany do utrzymania jej w należytym porządku.

  Czytaj także: Kard. Dziwisz: Wawel to nie był mój pomysł


  Sprzątanie śmieci niewiele daje, bo regularnie pojawiają się kolejne. - Aż przykro tamtędy iść. Nie ma kto wykosić trawy, ani pozbierać odpadków - mówi pani Janina, mieszkanka osiedla. - Te śmieci straszą tutaj od dawna, aż nie chce się wychodzić na spacer z psem, czy posiedzieć na ławce - dodaje pani Maria. Mieszkańcy próbowali interweniować i dowiedzieć się, do kogo należy działka, jednak nie przyniosło to skutku.

  W ubiegłym roku, na prośbę mieszkańców i radnych uporządkowaniem działki zajęła się Spółdzielnia Mieszkaniowa "Podwawelska". - W akcję zaangażowaliśmy własne pieniądze, które i tak są bardzo ograniczone. Niestety, w tym roku nie możemy podjąć żadnych działań - zastrzega Andrzej Sidziński, wiceprezes zarządu spółdzielni "Podwawelska". - Prawdopodobnie zorganizujemy pospolite ruszenie i własnymi siłami uporządkujemy to miejsce - dodał Krzysztof Gacek, radny Dzielnicy Dębniki, który w tamtym roku również zaangażował się w akcję sprzątania.

  Mieszkańcy skarżą się też, że regularnie odbywają się tam imprezy alkoholowe. Nie jest to odpowiednie miejsce, tym bardziej, że obok dzikiego wysypiska znajduje się też zabytkowy kościółek św. Bartłomieja z 1694 roku.

  Po interwencji Gazety Krakowskiej, sprawą ma zająć się straż miejska w Krakowie. - Jak najszybciej wyślemy w to miejsce patrol, aby sprawdzić, do kogo należy teren. Tylko wtedy możemy podjąć działania - powiedział nam Marek Anioł, rzecznik prasowy straży miejskiej.

  Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Gang Olsena napadł na bank ING w Nowym Targu
  Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jedno pismo

  as (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 44 / 47

  i dostaną wyciąg z Księgi Wieczystej. Chyba nie jest to trudne, tylko trzeba chcieć.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trawnik i kupa

  zorro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 34

  "Te śmieci straszą tutaj od dawna, aż nie chce się wychodzić na spacer z psem, czy posiedzieć na ławce - dodaje pani Maria"

  Od kiedy właścicielom psów przeszkadzają śmieci, bród i ogólny smród?...rozwiń całość

  "Te śmieci straszą tutaj od dawna, aż nie chce się wychodzić na spacer z psem, czy posiedzieć na ławce - dodaje pani Maria"

  Od kiedy właścicielom psów przeszkadzają śmieci, bród i ogólny smród? Przecież oni walą kupy i sikają na co popadnie, od chodników przez trawniki po dziecięce piaskownice. Czy dojdzie do takiej paranoi, że służby porządkowe będą sprzątać trawnik po to żeby piesek mógł zrobić kupkę na wysprzątanej trawce?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hilton pasuje tam jak pięść do nosa

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 37

  wywalili wielki klocek i gdzie tu elegancja? to przecież w ogóle nie współgra z otoczeniem!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo