Jak podaje krakowski magistrat, aktywności w festiwalowej strefie Miasta Krakowa rozpoczną się w poniedziałek, 12 sierpnia, od zajęć artystyczno-kreatywnych dla rodzin "Nasze wybory mają znaczenie". Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie codzienne decyzje mogą pozytywnie wpłynąć na naszą planetę. Organizatorzy podpowiedzą, jak zachowywać się w domu, pracy i szkole, aby przeciwdziałać niekorzystnym skutkom zmian klimatu.
Na kolejny dzień, 13 sierpnia, zaplanowano warsztaty edukacyjne "Nie zapraszaj dzikich zwierząt do miasta". Uczestnikom zostanie przekazana kolejna porcja wiedzy i wskazówek m.in. jak zachować się w obecności przypadkowo spotkanym dzikich zwierząt, jak udzielić im pomocy oraz czym (jeśli w ogóle) dokarmiać ptaki.
Środa, 14 sierpnia, to powrót do tematyki klimatycznej, czyli gra edukacyjna "Co przyniosą nam zmiany klimatu". To otwarta zabawa dla rodzin, podczas której gracze wcielą się w role dziennikarzy opisujących świat w przyszłości. Najciekawsze pomysły trafią do gry fabularnej "The Golden Sun".
Czy miasto może stać się źródłem zdrowej żywności? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy czwartkowych (15 sierpnia) warsztatów edukacyjnych "Jadalne miasta". Na zajęciach nie zabraknie również informacji o lokalnych uprawach, rodzajach nasion oraz dyskusji o tym, jaką rolę pełni wspólny stół.
Na piątkowych (16 sierpnia) warsztatach edukacyjnych "Partycypacja społeczna i serwis obywatelski Kraków" krakowianie będą mogli z kolei dowiedzieć się wszystkiego o odbywających się w naszym mieście konsultacjach społecznych, spotkaniach dla mieszkańców oraz o budżecie obywatelskim.
Sobota, 17 sierpnia, będzie dniem bezpłatnych kontroli rowerowych. Każdy właściciel jednośladu będzie mógł liczyć na wyregulowanie siodełka i hamulców, kontrolę stopnia zużycia klocków hamulcowych i łańcucha, smarowanie łańcucha, sprawdzenie ogumienia i innych elementów konstrukcyjnych oraz pompowanie opon.
Na ostatni dzień festiwalowych aktywności w miejskiej strefie (18 sierpnia) zaplanowano warsztaty upcyklingowe "Wykorzystaj! Nie wyrzucaj!". Na tych zajęciach powstanie "coś z niczego", a przy tym nie zabraknie przystępnych informacji na temat idei less waste.
Dla najmłodszych mieszkańców każdego dnia o godz. 19 wyświetlony zostanie film. Wśród animacji przygotowanych dla dzieci znalazły się m.in.: "O czym marzą zwierzęta", "Lorax", "Rabusie fistaszków" i "Robaczki z zaginionej dżungli".
BNP Paribas Green Film Festival to międzynarodowy, jedyny w Polsce i jeden z największych na świecie filmowy festiwal o tematyce ekologicznej. W czasie siedmiu dni festiwalu każdego roku pokazywanych jest około 50 filmów konkursowych oraz kilkadziesiąt pozakonkursowych. Tegoroczna edycja trwa 7 dni (12–18 sierpnia), a miasteczko festiwalowe będzie się mieściło właśnie na bulwarze Czerwieńskim.
800+ wyłącznie dla pracujących rodziców? Ministerstwo rodziny wyjaśnia
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?