Kraków Kings - Silesia Rebels Katowice
Kraków Kings - Silesia Rebels Katowice Wojciech Matusik
W 3. kolejce Polskiej Futbol Ligi Kraków Kings w niedzielę (23 kwietnia 2023 r.) przegrali u siebie (na stadionie Nadwiślanu) z Silesia Rebels Katowice 38:40. To pierwsza w sezonie porażka wicemistrzów Polski. Zobaczcie, co działo się na boisku i trybunach. Zdjęcia w galerii.

Kraków Kings - Silesia Rebels Katowice 38:40 (14:7, 3:14, 7:13, 14:6)

Początek przebiegał dla faworyzowanych gospodarzy zgodnie z planem, w I kwarcie zanotowali dwa przyłożenia. Najpierw efektowne, dalekie podanie Taylora Kinga złapał - mimo asysty rywali - Tomasz Nowak. Później Andrij Szlichutka przejął piłkę zgubioną przez katowiczan w akcji ofensywne i przebiegł z nią niepokojony do strefy puntktowej. Było 14:0 i niewiele wskazywało, by miejscowi mieli problemy z odniesieniem trzeciego zwycięstwa w sezonie.

Goście jednak się ogarnęli, zaczęli grać skuteczniej, zwłaszcza w obronie, i na przerwę do szatni po II kwarcie schodzi z 4-punktowym prowadzeniem (17:21).

W trzeciej części, po dwóch kolejnych touchdownach, "Rebelianci" powiększyli przewagę do 17 "oczek". To jeszcze nie był koniec emocji. Nadzieję krakowianom przywróciły dwie skuteczne akcje biegowa Jana Szweja, w IV kwarcie było już tylko 31:34.

Efektowna akcja gości, z podaniem przez prawie pół boiska, pozwoliła gościom odskoczyć. Gospodarze odpowiedzieli przyłożeniem (znów Szwej) i zostało im około 3 minut, by przy wyniku 38:40 spróbować choćby kopnięcia z pola, wartego 3 pkt. Przyjezdni jednak nie dali im takiej szansy i to oni cieszyli się z niespodziewanego zwycięstwa.