Na pierwszy rzut oka zmieniło się niewiele. Odrestaurowane zabytkowe półki wciąż mieszczą książki. Przechodzimy wąskim korytarzykiem, ale tam warto zajrzeć w górę. Mieści się tam bowiem literacki mural, którego bohaterami pisarze i artyści z Krakowa. Słowem - kulturalny panteon miasta. Wraz z charakterystycznymi cytatami.
Na końcu korytarza - dwa pokoiki. To przestrzenie na spotkania autorskie, które na co dzień traktować będzie można jak czytelnie.
Przytulnie, choć odmiennie urządzone.
Patronką pierwszego jest Wisława Szymborska, o czym przekonać się można, gdy spojrzy się na półki. Zetkniemy się tam z jej książkami. Ale pojawiają się też dyskretne nawiązania do jej życia - jak kolaże.
Druga sala poświęcona jest Czesławowi Miłoszowi. Tam czeka na widzów ciemniejsze światło i wygodne fotele.
Całość urządzono, nawiązując do stylu vintage, ale w bardzo nowoczesnym wydaniu.
O wystrój zadbała pracownia architektoniczna Jana Strumiłło.
W Kamienicy Kromerowskiej na Rynku książki można było kupić już w początkach XVII w. w księgarni Franciszka Jakuba Mercenicha. Później miejsce przejął Burchard Kuick (właściciel w latach 1613–1624), potem zaś Antoni Hierat (1624–1625), Gebethner i Wolff (1875–1940), Deutsche Buchhandlung (1941–1945), Gebethner i Wolff (1945–1950), Centrala Obrotu Księgarskiego „Dom Książki” (1950–1998) i Matras (maj 1998 – czerwiec 2017). Po tym ostatnim miejsce przejął Empik.
