Czytaj także: Konflikt w krakowskiej PO. Chcą odejścia Gibały
Koszt inwestycji to ok. 1,3 mln złotych, ale 75 proc. ma pokryć Unia Europejska. Urząd stara się już o dotację. - Poza ustawieniem makiet chcemy w ich okolicy obniżyć krawężniki, aby niepełnosprawni i ludzie starsi mogli się łatwiej poruszać - mówi Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora wydziału promocji i informacji UMK.
Na bulwarze Inflanckim pojawi się makieta całego Kazimierza. Kolejne będą przy klasztorze na Skałce, zespole Augustianów, przy dawnym ratuszu miasta Kazimierz na pl. Wolnica, przy klasztorze Bonifratrów, kościele Bożego Ciała, starej zajezdni tramwajowej przy ul. Wawrzyńca, synagogach Izaaka i Tempel, ulicy Szerokiej i okrąglaku na pl. Nowym.
Trasa i makiety powstaną po zasięgnięciu opinii konserwatora zabytków, architekta i plastyka miejskiego oraz wychowanków ośrodka dla niewidomych przy ul. Tynieckiej i Związku Niewidomych.
W tym roku inwestycja ma zostać przygotowana. Makiety staną w roku 2013.
W grudniu 2011 roku Kraków został wyróżniony przez Komisję Europejską jako miasto przyjazne niepełnosprawnym w konkursie Access City Award.
Doceniono nas m.in za dostosowanie systemu komunikacji miejskiej do obsługi osób niepełnosprawnych i za to, że magistrat przeszkolił 36 urzędników w zakresie języka migowego, którzy obsługują niesłyszących.
Wybieramy najlepszego piłkarza i trenera Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
Konkurs dla matek i córek. Spróbuj swoich sił i zgarnij nagrody!
Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!