Marsz Jamników 2012 w Krakowie [ZDJĘCIA]
Marsz Jamników 2011 przeszedł ulicami Krakowa [ZDJĘCIA]
Marsz Jamników 2013
W niedzielę 8 września, w samo południe, wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, kolejny raz pochód największych psich indywidualistów (w towarzystwie swych właścicieli) wyruszy spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie.
Wzorem lat poprzednich na scenie przy Ratuszu rozstrzygnięty zostanie konkurs, choć po raz pierwszy oceniane będą - nie jak dotąd - jamnicze stroje i dodatki, ale esencja jamniczości… długość. Miniaturowy, standard czy króliczy, długowłosy, krótkowłosy czy szorstkowłosy, rudy i żółty, z lub bez czarnego nalotu, szary podpalany czy pręgowany – każdy ma szansę. Bo nie waga, nie wzrost, nie kolor, nie strój, ale długość!
Długość ma znaczenie! W trakcie pochodu wolontariusze Radia Kraków z uwagą śledzić będą jamniki podążające na Rynek Główny, by wybrać kandydatów na najbardziej jamniczego jamnika. Wybrańcy na scenie ustawionej na Rynku Głównym zaprezentują się w całej okazałości i długości zgromadzonej publiczności i jury.
W tym roku po raz kolejny Marszowi Jamników towarzyszyć będą liczne atrakcje dla czworonogów (nie tylko tych najdłuższych i długich) i ich właścicieli.
Od godz. 10.00 do 14.30 na stoiskach wokół sceny zasięgnąć będzie można fachowej porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty, instruktora szkolenia psów, zoofizjoterapeuty, rehabilitanta zwierzęcego oraz dowiedzieć się czegoś więcej o pracy petsitterów.
Dostępny będzie również profesjonalny salon psiej piękności, w którym bezpłatnie będzie można ostrzyc i wytrymować swojego pupila a tym, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela – punkt bezpłatnego czipowania. Na miejscu lekarz weterynarii wszczepi psu mikroczip, a przedstawiciel Międzynarodowej Bazy Danych Zaczipowanych Zwierząt „Safe-Animal” zarejestruje go w bazie danych. Dzięki temu, w razie zaginięcia psa, łatwiej można go odnaleźć, nawet podczas zagranicznych wojaży. Podobnie jak w ubiegłym Marsz Jamników będzie także pretekstem, aby zwrócić uwagę na problemy związane z porzucaniem psów i ich adopcją. W ramach stoisk zaplanowany został punkt informacyjny „Zielonej Strefy” małopolskiej policji, na którym policjanci służyć będą poradami, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, a wolontariusze Fundacji Psi Los opowiedzą o idei psiej adopcji.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+