FLESZ - Rząd chce dopłacać Polakom do zakupu mieszkań
- W projekcie budżetu i Wieloletniej Prognozie Finansowej na zadanie zaplanowano 1 mln zł. W przypadku ujęcia tej inwestycji w budżecie Krakowa na 2021 rok oraz w WPF na lata następne, w pierwszej kolejności planowane jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i zgody na realizację przedsięwzięcia.
Koncepcja ma wskazać przede wszystkim na jakim odcinku powinna być realizowana linia tramwajowa
- informują w krakowskim magistracie.
Zgodnie ze złożonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich wnioskiem do budżetu miasta na 2021 r. oraz WPF na lata kolejne, opracowanie koncepcji nowej linii tramwajowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji środowiskowej zaplanowano do 2023 r. Kolejnym krokiem ma być opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie zezwoleń na realizację robót budowlanych, które zaplanowano do 2026 r.
- Oczywiście realizacja któregokolwiek etapu inwestycji uzależniona jest od ujęcia tego zadania w budżecie miasta i WPF oraz przyznaniu na ten cel odpowiednich funduszy - zaznaczają w urzędzie.
Kraków. Kto za miliony odczarował szkieletora przy rondzie M...
W przypadku układu drogowego, który miałby być realizowany w ramach zadania, pewnym wskazaniem dla autorów koncepcji może być być opracowane w 2004 r. „Studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej dla kampusu UJ wraz z rozbudową ciągu drogowego Grota Roweckiego – Bobrzyńskiego – Bunscha – Skotnicka w rejonie węzła autostrady A4 w Sidzinie”. W 2006 i 2007 roku uzyskano dwie decyzje lokalizacyjne dla tego projektu.
Proponowany zakres inwestycji drogowej:
- - Ul. Bunscha:
- - Rozbudowa ulicy do klasy G 2 x 2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu) na długości ok. 1,3 km,
- - dobudowa drugiej jezdni ul. Bunscha na odcinku od skrzyżowania z ul. Czerwone Maki do skrzyżowania z ul. Babińskiego o długości ok. 1,3 km wraz ze skrzyżowaniem z ul. Babińskiego,
- - przebudowa uzbrojenia podziemnego, budowa ekranów akustycznych, budowa i przebudowa chodników i ścieżek rowerowych.
- - Ul. Humboldta:
- - Budowa ulicy do klasy G 2 x 2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu) na długości ok. 2,1 km,
- - budowa nowej trasy drogowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Babińskiego do skrzyżowania z ul. Skotnicką o długości ok. 2,1 km,
- - przebudowa ul. Skotnickiej,
- - przebudowa skrzyżowań i uzbrojenia podziemnego, budowa dróg serwisowych i ekranów akustycznych, budowa i przebudowa chodników i ścieżek rowerowych.
- Kraków sprzed niemal stu lat na kolorowych zdjęciach!
- Kolejny słynny sklep wycofuje się z Polski! Jest ich coraz więcej [GALERIA]
- Nowy sklep internetowy Magdy Gessler. Ceny zwalają z nóg. Flaczki za 50 złotych!
- Tropiki zaledwie dwie godziny drogi od Krakowa! [ZDJĘCIA]
- Mieszkania w Krakowie dla milionerów. Tak można mieszkać!
- Andrzej Duda jednym telefonem załatwił otwarcie stoków
