FLESZ - Mandaty za nieodśnieżony samochód i nie tylko

- Nie rozumiem, jak taki bubel mógł przejść - w efekcie schody będą nieużywane przez dobrych parę miesięcy w roku. Część znajdująca się pod dachem przed wejściem do budynku także jest wyłożona tymi samymi płytkami co schody i też jest częściowo mokra i śliska - skomentowała jedna z mieszkanek.
Kraków. Kompromitacja z oznakowaniem na ulicy Miodowej. Będz...
Co na to urzędnicy? - Czynne są trzy wejścia na basen. Można tam się dostać głównym wejściem od ulicy Eisenberga, przejść do obiektu z parkingu, a także wejść bocznym wejściem. Zamknięte zostało wejście z terenu znajdującego się wewnątrz sportowego kompleksu. To wejście ze schodami wybudowano w pierwszym etapie inwestycji, ale jest przeznaczone dla drugiego etapu, w którym ma powstać m.in. zewnętrzny basen. Na ten wewnętrzny teren sąsiadujący z krytym basenem niektórzy mieszkańcy wyprowadzali psy, które były spuszczane ze smyczy. Z uwagi na bezpieczeństwo, a także zapewnienie czystości postanowiono wyłączyć przejście na ten teren. Zwróciliśmy się do operatora basenu, by otwarte zostało jednak także to czwarte, tylne wejście na pływalnię - wyjaśnia Michał Sobolewski z Zarządu Infrastruktury Sportowej.
Przypomnijmy, że Centrum Sportu i Rekreacji „Przystań na Eisenberga” otwarto pod koniec sierpnia. Nowy obiekt składa się z dwóch części: hali basenowej – z niecką basenową, z sześcioma torami i dnem ruchomym, niecką do nauki pływania i brodzikiem dla dzieci, oraz strefy spa i fitness.
Drugi etap dotyczący budowy odkrytego basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie realizowany przy ul. Eisenberga przez dzierżawcę i z jego środków finansowych. Zgodnie z zawartą umową dzierżawca zobowiązany jest do zrealizowania zadania do 31 grudnia 2026 r.
Po powstaniu drugiego etapu główne wejście do całego kompleksu będzie od strony ul. Eisenberga, a do części otwartej będzie można przejść drzwiami, a następnie wspomnianymi schodami znajdującymi się od wewnętrznej strony sportowego kompleksu.
- Jeśli chodzi o wielkość szatni to spełniają one normy i nie rozpatrywaliśmy w tym zakresie żadnych przeróbek, zwłaszcza, że na ten temat też nikt nie zgłaszał dotychczas zastrzeżeń. W sprawie zamków w drzwiach prowadzących do prysznica i toalet dla osób niepełnosprawnych potwierdzamy, że w funkcjonujących dotychczas nie było możliwości zamykania się od wewnątrz, ale operator obiektu już zadeklarował wymianę zamków w tych drzwiach w trybie pilnym - dodaje Michał Sobolewski.
Kryta pływalnia przy ul. Eisenberga powstała w latach 2018–2021 na działce, na której uprzednio znajdowały się obiekty byłego Ośrodka Sportu „Krakowianka”. W latach 70. XX w. wybudowano tu kąpielisko, które funkcjonowało do 2008 r.
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Te znaki zodiaku w 2022 roku czekają wielkie zmiany!
- Wielka aukcja 44 aut odholowanych z ulic. Wiemy, ile zarobiło miasto
- Bajkowy dom w Winiarach. Jest na co popatrzeć!
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021