Czytaj także:
30 maja 2011 roku żona zgłosiła policji zaginięcie swojego męża. Po jego telefonie ustalono, że aparat ten znajduje się w komisie. Policja udało się szybko dotrzeć do mężczyzny, który go usiłował sprzedać.
9 czerwca 2011 roku zatrzymano Krzysztofa W. Utrzymywał, że znalazł telefon i zaniósł do sprzedaży. Potem przyznał się do zabicia mężczyzny. Podawał jednak, że działał w obronie własnej, a poszkodowany po prostu nabił się przypadkowo na nóż.
Od początku wiedzieliśmy o udziale w całej sprawie innych osób - mówi Bogusława Marcinkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie. - Prawdopodobnie wcześniej, mężczyźni razem pili alkohol za ekranami akustycznymi przy rondzie Grzegórzeckim, potem przenieśli się do mieszkania 31-letniego mężczyzny.
Wszystko na to wskazuje, że podczas sprzeczki jeden z nich, 21-letni Krzysztof W. śmiertelnie ugodził nożem 32-latka. Młody mężczyzna utrzymywał, że tylko on jest winien śmierci. Właściciel mieszkania podobno był bardzo pijany, a ponadto wziął jakieś środki odurzające. Po przyjściu do mieszkania natychmiast zasnął.
Krzysztof W. zeznał, że poćwiartował ciało na 15 fragmentów i poszczególne części zapakował do worków foliowych, które włożył do worków turystycznych. Kiedy obudził się właściciel mieszkania, powiedział mu, że ma trefny towar pochodzący z kradzieży, który chciałby ukryć. Michał L. zaproponował więc, żeby worki ukryć na działce jego rodziców w Zabierzowie Bocheńskim.
10 czerwca policjanci odnaleźli zwłoki, zostały przekazane do zakładu medycyny sądowej. Dzień później Krzysztof W. został aresztowany.
- Na przełom w tej sprawie trzeba było czekać do tego roku - mówi Bogusława Marcinkowska. - 10 stycznia Krzysztof W. zmienił zeznania. Twierdzi, że to właściciel mieszkania pobił 32-latka, a potem razem zadali mu ciosy nożem. Wspólnie też rozkawałkowali ciało i ukryli. Michał L. przyznaje się wyłącznie do pobicia. Twierdzi, że rany nożem zadał Krzysztof W.
Michał L. na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie został aresztowany na 3 miesiące.
Wybieramy najlepszego piłkarza i trenera Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
Konkurs dla matek i córek. Spróbuj swoich sił i zgarnij nagrody!
Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!