Jego budowa budziła wiele kontrowersji. Biurowiec powstający tuż obok ronda Grunwaldzkiego, naprzeciwko ICE Kraków, pod drugiej stronie ul. Monta Cassino, jest już bliski ukończenia. Budynek stawiany jest na niewielkiej działce po stronie Dębnik. Wielu mieszkańców protestowało przeciwko jego powstaniu, bo nie pasuje do niższej zabudowy dzielnicy. Urzędnicy tłumaczyli jednak, że stanie się on wraz z ICE Kraków, "bramą" wjazdową do centrum Krakowa od południa.
Aktualnie montowana jest elewacja budynku. Będzie miał sześć pięter i parking podziemny. W nowoczesnej bryle znajdą się miejsca na biura i lokale usługowe.
Teraz okaże się, jaką spuściznę zostawiła nam v-ce EK. Tam, gdzie budują to monstrum został uchwalony mpzp, specjalnie pod konkretnego nabywce. Biurowce powstają, jak grzyby po deszczu, wszędzie, gdzie popadnie. Pod takie budynki powinny być wydzielone specjalne strefy, nigdy w sąsiedztwie starej zabudowy.
K
Krakusek
Dlaczego jest taki wysoki ? Mógłby być ale niższy o jedno piętro tj. do wysokości hotelu, który powstał tuz obok. Całkowite bezguście decydentów.
g
gniewko_syn_ryba
Trochę szkoda, że Niemcy przegrały wojnę bo mielibyśmy w tym miejscu (Dębnikach) reprezentacyjną dzielnicę Krakowa...
J
Jacek ze Sosnowca
Jeszcze trochę i w urodzie dogoni mój ukochany Sosnowiec.
i
inwestor
ładny budynek w miejsce kibla dla meneli, a te wybitne budynki obok to rozlecą sie jeszcze w tej dekadzie, same, będzie cacy widoczek
O
Obserwator
Czyli betoniarz Majchlowski zgodnie z zapowiedzią dalej betonuje Kraków - SKANDAL!!!!!!!
s
sss
Pasdkudna szklanka obok wybitnych budynków - trzeba być ślepcem i ignorantem, albo mieć gigantyczny tupet.
D
Dsa
Jak można było podstawić takiego paszkwila obok mangghi i ice? Nawet nie pozwolić tylko podstawić?
f
fxb
Czekamy na parki z biurowców, szkoły, szpitale, kościoły z biurowców, piramidy z biurowców, itp itd. A przy okazji mieszkańcy dowiedzieli się kto dla urzędasów jest ważny - nie ci którzy mieszkają w Krakowie, tylko ci którzy do niego wjeżdżają PRZEZ BRAMY.