Wyremontowana już część to deptak gdzie auta nie będą wjeżdżać. Dalsza cześć, od Loretańskiej do Szujskiego będzie już miała inny charakter, ale i tam strefa zamieszkania ograniczy ruch, wprowadzi więcej miejsca dla pieszych a dla aut ograniczenie prędkości do 20 km/h.
Praca mają się zakończyć 30 kwietnia. Wcześniej inwestycję wydłużyły błędy i potrzeba zrywania położonego już bruku, odkrycia archeologiczne, a także kradzież materiałów budowlanych.
Rewitalizację ulicy Krupniczej wspólnie realizują Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Jaka będzie zielona Krupnicza
?
Idea projektu opiera się na koncepcji ulicy typu woonerf, czyli ulicy z uspokojonym ruchem, na której priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych, przy jednoczesnym zachowaniu komunikacji samochodowej. Cel jest możliwy do osiągnięcia poprzez utworzenie wspólnej przestrzeni dla wszystkich użytkowników (rezygnacja z podziału na jezdnię i chodniki) oraz wprowadzenia mebli miejskich wraz z zielenią. Po kilku latach starań wielu osób, w tym mieszkańców, głosujących za zazielenieniem ulicy Krupniczej w ramach budżetu obywatelskiego, jest już naprawdę blisko do tego, aby marzenia krakowian stały się rzeczywistością.
Finlandia członkiem NATO

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA