W grudniu zmieniła się organizacja ruchu na Blich i Grzegórzeckiej. Ulice bardziej otwarto dla mieszkańców i kierowców. Pojawiły się miejsca parkingowe. Wywołało to pewne kontrowersje, ale ten rejon Krakowa wrócił do normalności. Problem w tym, że miała być nowa jakoś, a na to przyjdzie poczekać.
Park Kolejowy
Docelowe zagospodarowanie parku z zielenią i całą infrastrukturą rekreacyjną wykonane zostanie w miarę zabezpieczenia niezbędnych środków finansowych, tak aby teren parku można było udostępnić w przyszłym roku.
Zagospodarowanie całego terenu pod estakadami ma na celu stworzenie nowego połączenia między oddalonymi od siebie częściami Krakowa oraz wykreowanie nowej przestrzeni publicznej o zróżnicowanych funkcjach.
Podział na strefy funkcjonalne został wypracowany wspólnie z mieszkańcami podczas konsultacji społecznych.
Podział funkcjonalny stref etapu I (od ul. Kopernika do ul. Grzegórzeckiej):
- - strefa izolacyjnej zieleni
- - plac zabaw w postaci miasteczka kolejowego
- - ogród sensoryczny
- - psi park
Teren pod łącznicą kolejową w Krakowie
Budowa łącznicy między stacjami Kraków Zabłocie i Kraków Krzemionki (aktualnie Kraków Podgórze) rozpoczęła się jeszcze w 2015 roku. Jej głównymi elementami są dwie gigantyczne estakady nad skrzyżowaniem ul. Wielickiej m.in. z Powstańców Wielkopolskich. W ramach całej, wartej ponad 250 mln zł inwestycji, przebudowane i zmodernizowane zostały również stacje na Krzemionkach oraz Zabłociu.
Łącznicę otwarto w grudniu 2017 roku i... stoi. Pod nią mamy ruchliwe skrzyżowanie, w pobliżu Muzeum Podgórza, biurowce przy Wielickiej, ale spory kawałek terenu pod samymi estakadami od lat pozostaje niezagospodarowany w sposób atrakcyjny dla mieszkańców.
Polski smog najbardziej truje

- Gdzie są najdroższe, a gdzie najtańsze mieszkania w Krakowie? Ranking dzielnic 2024
- Najpiękniejsze pary z krakowskich studniówek! To one przyciągały wzrok
- Pistacjowe croissanty robią furorę w internecie! Gdzie można je zjeść w Krakowie?
- Zimowe wycieczki w Tatry z dziećmi. Zobaczcie łatwe i przyjemne szlaki w górach