To kolejny element współpracy MPK i krakowskiej policji, której celem jest nie tylko szybkie i łatwe przekazywanie monitoringu z pojazdów, ale także wymiana doświadczeń. To właśnie dlatego z inicjatywy krakowskiego przewoźnika oraz naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP, grupa ok. 40 policjantów będzie miała szansę przejść szkolenie, podczas którego dowiedzą się na czym polega praca motorniczego i z jakimi trudnościami wiąże się kierowanie ponad 40-tonowym wagonem na krakowskich drogach.
Szkolenie policjantów obejmuje m.in. możliwość krótkiego poprowadzenia tramwaju z elementem hamowania, poznanie budowy wagonu, funkcjonowanie monitoringu wewnątrz i na zewnątrz tramwaju oraz zapoznanie się z wewnętrznymi przepisami MPK dotyczącymi motorniczych.
Doświadczenia zdobyte podczas szkolenia na pewno przydadzą się w pracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy dbają o bezpieczeństwo na krakowskich drogach, gdzie oprócz samochodów i autobusów poruszają się także tramwaje.
Współpraca MPK i policji to nie nowość. Do tej pory jednak było to głównie zapewniania bezpieczeństwa pasażerów w trakcie jazdy przez np. reagowanie na przypadki agresji wśród podróżnych.
Zmiany w Kodeksie Pracy od 26 kwietnia

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA