FLESZ - Warzywa sezonowe. Co jeść w czerwcu?

Tą akcją chcemy zwrócić uwagę na ważny problem studenckiego zdrowia, i fizycznego, i psychicznego. Pokazać, że z problemami zdrowotnymi nie musimy zostawać sami, jest wiele form wsparcia, także naturalnych, o których każdy młody człowiek może pomyśleć. Zwrócenie się o pomoc w sytuacji życiowych trudności nie jest wyrazem słabości, ale prawem każdego z nas - mówi Maksymilian Pach z NZS PK, koordynator akcji „Alpaki na PK”.
Zalety zooterapii jako metody wspomagającej inne formy terapii, są znane i potwierdzone praktyką. Zooterapia w swoich różnych formach (w Jeziorkowie dostępne są m.in. alpakoterapia, dogoterapia, felinoterapia (koty), awiterapia (ptaki), bowiterapia (kozy), rodoterapia (świnki morskie) wspomaga wszechstronny rozwój, daje pozytywne emocje, motywuje do aktywności ruchowej oraz poznawczej podczas kontaktu ze zwierzętami.
- Towarzystwo zwierząt, przede wszystkim roślinożerców, ma odprężające, kojące, regenerujące, motywujące i inspirujące działanie na każdego człowieka, dorosłego i dziecka, chorego i zdrowego - podkreślają twórcy Jeziorkowa na swojej stronie. Jak wymieniają, zooterapia wpływa pozytywnie także na rozwój komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, rozwój relacji społecznych w grupie. W szczególności polecana jest dla osób z nerwicą, zaburzeniami lękowymi i depresją, autyzmem, ADHD, zespołem Downa.
Wspomaga rozwój dzieci i dorosłych, którzy mają problemy emocjonalne. Wspiera osoby doświadczone trudnościami życiowymi, załamaniami nerwowymi bądź stresami.
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogromne podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce. Kto dostał najwięcej?
- Miss Małopolski 2022 wybrana! Koronę założyła Aleksandra Budnik z Nowego Sącza
- Wielkie wykopy. Totalna zmiana krajobrazu na północy Krakowa