Półmaraton Marzanny to najstarsza z imprez organizowanych przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". Cieszy się coraz większym powodzeniem - w 2004 roku bieg ukończyło 209 osób, dziesiątą edycję (24 marca 2013 r.) blisko dziesięć razy więcej.
Rekordy trasy zostały ustanowione rok temu w marcu. Wycliffe Kipkorir Biwot z Kenii biegł 1:05:29, najszybsza kobieta Koteryna Karmanenko z Ukrainy pokonała dystans z czasem 1:16:30. Od trzech lat Krakowski Półmaraton Marzanny rozpoczyna się i kończy na Błoniach.Przed wbiegnięciem na metę uczestnicy wykonują półtora okrążenia, jednak pozostała część trasy prowadzi bulwarami wiślanymi, przez kładkę Bernatka, aby okrążyć Wawel i zapuścić się w historyczną część Starego Miasta (m.in. ulice Kanonicza, Senacka oraz Poselska).
Ci, którzy chcą pobiec w biegu - jeszcze mają taką szansę. Można zarejestrować się w biurze zawodów (ul. Piastowska 26) w sobotę w godz. 14-21 oraz 23 marca (w dniu startu) w godz. 7-10.15. Opłata startowa wynosi 140 złotych.
Kierowcom przypominamy, że na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu. Na całej trasie półmaratonu będą obowiązywały znaki zakazu zatrzymywania się pojazdów oraz zostaną wyłączone drogi dla rowerów. al. 3 Maja będzie zamknięta dla ruchu w niedzielę w godz. 6 -15 (ruch tramwajowy będzie się odbywał bez zmian). Na al. Focha utrudnienia w ruchu potrwają w godz. 10-14.30, ulica będzie zamknięta dla ruchu w rejonie mostu na Rudawie w godz. 10.30-12. Zamknięte będą także ul. Kościuszki (od ul. Królowej Jadwigi do ul. Komorowskiego) w godz. 10-14.15 oraz ul. Idziego i ul. Podzamcze do skrzyżowania z ul. Straszewskiego w godz. 10.30-13.
Na pozostałych ulicach na trasie biegu oraz na Bulwarach Wiślanych są przewidywane utrudnienia w ruchu (wyłączenia ruchu pieszego i kołowego na czas przebiegnięcia uczestników imprezy) w godz. 11 -14.15. Więcej informacji o biegu znajdziecie na stronie www.PolmaratonMarzanny.pl i na Fabecooku.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+