https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Popołudniowe korki paraliżują ruch w mieście. Wyjazd z centrum to męka [ZDJĘCIA]

Marcin Kaczmarek
Popołudniu kierowcy zawsze długo stoją w rejonie ronda Grunwaldzkiego
Popołudniu kierowcy zawsze długo stoją w rejonie ronda Grunwaldzkiego Korad Kozłowski
Duży ruch na miejskich drogach zaczyna się jeszcze przed godziną 15, ale apogeum korków na krakowskich ulicach przypada między godz. 16 a 18. Wtedy na głównych ulicach samochody poruszają się żółwim tempem. Kierowcy najwolniej jeżdżą m.in. ul. Opolską, Kocmyrzowską, Wielicką, al. 29 Listopada, al. Trzech Wieszczów. Sami zobaczcie popołudniowe i wieczorne korki w Krakowie.

Kierowcy w godzinach popołudniowych natkną się na korki praktycznie w cały mieście, m.in. na ul. Wielickiej, Konopnickiej, Alei Trzech Wieszczów, Skotnickiej, Zawiłej, Zakopiańskiej, Brożka, Turowicza, Podmokłej, Jugowickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego, Herlinga-Grudzińskiego, Al. Pokoju, Nowohuckiej, Półłanki, Al. 29 Listopada i Opolskiej.

Kierowcy, którzy przejeżdżają przez rondo Grunwaldzkie mogą oddać się podziwianiu budynku ICE Kraków. Przejazd przez rondo w każdym kierunku jest mocno utrudniony. Samochody stoją w korkach i cierpliwie czekają, aż będą mogły przejechać przez jedno najbardziej zakorkowanych miejsc w mieście w godzinach szczytu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka "SE". Kandydaci w bezpośrednich starciach

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

N
No nie?
9 marca, 18:54, Gość:

a może powinni się przesiąść na komunikację miejską?

sami sobie jesteście winni no ale janusz tego nie zrozumie

Jasne, a jeszcze lepiej na rowery, oczywiście. "Kto nie [obraźliwe]uje ten Janusz".

G
Gość

Zwęzili Most Grunwaldzki i są tego skutki. Powinno się przywrócić szerokości jezdni, pobudować przejścia podziemne i kładki (likwidując zebry). Niektórym urzędnikom naprawdę można by życzyć potrącenia na pasach przez autobus (i to przegubowy).

R
Robota Franka i Grygi

Aha, no i słupki, słupki, słupki -- komuś chyba się ubrdało, że to jakaś oznaka nowoczesności te słupki wbijane wszędzie w asfalt?

R
Robota Franka i Grygi

Jak mają nie paraliżować, skoro część pasów ruchu została zamieniona na miejsca parkingowe, wykonano w wielu miejscach "malunki zwężające" jezdnie, światła nie są synchronizowane wzajemnie ze sobą aby utrzymać płynność ruchu -- no i oczywiście wszędzie, gdzie się dało, jak również tam, gdzie się nie dało -- powykrawano z jezdni te cholerne "ścieżki rowerowe"?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska