Kraków. Powstaje Klaster Zabłocie 20.22. Kończą rozbiórki [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Adaptacja dwóch poprzemysłowych budynków przy ul. Zabłocie na potrzeby Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 wchodzi w kolejną fazę. Obecnie prace budowlane zdecydowanie przyspieszyły. Kończą się roboty rozbiórkowe.
Adaptacja dwóch poprzemysłowych budynków przy ul. Zabłocie na potrzeby Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 wchodzi w kolejną fazę. Obecnie prace budowlane zdecydowanie przyspieszyły. Kończą się roboty rozbiórkowe. ZIM Kraków
Adaptacja dwóch poprzemysłowych budynków przy ul. Zabłocie na potrzeby Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 wchodzi w kolejną fazę. Obecnie prace budowlane zdecydowanie przyspieszyły. Kończą się roboty rozbiórkowe.

FLESZ - 5 filarów Krajowego Planu Odbudowy

Generalnym wykonawcą inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj” jest wybrana w przetargu firma Mostostal Warszawa SA. Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń administracyjnych i realizację inwestycji została zawarta w lutym 2020 r. Wartość kontraktu to 39 253 583,09 zł.

Na początku wykonawca przygotowywał projekt budowlany potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę. Jednocześnie prowadził roboty, na które nie była konieczna decyzja administracyjna. Demontowane były elementy infrastruktury wewnątrz takie jak: ścianki działowe, sufity podwieszane czy stare instalacje. Na zewnątrz rozebrane były wiaty.

Obecnie – po uzyskaniu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę – prace budowlane zdecydowanie przyspieszyły. Kończy się niezbędny do zrealizowania zakres robót rozbiórkowych, wykonywana jest izolacja termiczna i przeciwwilgociowa fundamentów, wzmacniane elementy konstrukcyjne. Do realizacji pozostało m.in. wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego konstrukcji, montaż instalacji, w tym elektryki i teletechniki, roboty dekarskie, a także aranżacja terenu przy budynkach.

Kraków. Ponad tysiąc wniosków w sprawie Centrum Muzyki w Cic...

- Równolegle z adaptacją dwóch poprzemysłowych budynków, Urząd Miasta Krakowa wszczął procedurę wyboru partnera prywatnego jako operatora Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 w Krakowie w ramach dialogu konkurencyjnego, w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego - informują w urzędzie.

Klaster Zabłocie 20.22 ma być centrum społecznych i technologicznych innowacji, realizujących ideę Smart City poprzez kreatywne łączenie sektora wiedzy i technologii z inkubacją przedsiębiorczości i aktywności społecznej.

- Istotą zaprojektowanej i zrealizowanej przestrzeni klastra będzie jej „otwartość”, nie tylko w kontekście architektonicznym, ale przede wszystkim w kategoriach dostępności i możliwości współkreowania jej przez samych użytkowników tworzących nową, lokalną społeczność. Tak zwana Shared Space – przestrzeń współdzielona powinna być zawsze na swój sposób „tymczasowa” i „żywa”, z której korzystanie jest uzależnione od aktualnych potrzeb i pomysłów. Będzie to zatem przestrzeń realizująca w praktyce idee partycypacji - dodają w magistracie.

Istotny udział w funkcjonowaniu klastra będzie mieć miasto. Jedną z najważniejszych funkcji przewidzianych w klastrze jest działalność komórek i jednostek organizacyjnych miasta zlokalizowanych w budynku B we współpracy z organizacjami społecznymi w sferze wspierania aktywności społecznej i gospodarczej oraz dialogu społecznego, których głównym celem będzie integrowanie tych działalności z pozostałymi sferami aktywności klastra.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
jan wałach-waltornia !

Cała zastosowana w tym artykule nowomowa i pustosłowie ma chyba na celu jedynie przekazanie myśli, że będzie kolejna chała, albo kolejne lewe posadki dla znajomaków. A innowacje, które oni wprowadzą, to będzie kolejne pokraczne betonowisko, oraz kolejne chmary smrodzących i trujących pyrkaw, w ramach jakiejś tam n. huty z przyszłości albo przeszłości. A propos, hodowla krów na balkonie, byłaby tu dobrym rozwiązaniem.

Dodaj ogłoszenie