- W związku z wojną w Ukrainie wielu pracowników naszego wykonawcy oraz podwykonawców wróciło do kraju aby walczyć, gdyż duża cześć z tych pracowników była pochodzenia ukraińskiego. Dlatego są duże opóźnienia w pracach – wyjaśnił Jarosław Tabor, wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, podczas posiedzenia Komisji Kształtowania Środowiska Rady Miasta Krakowa.
10 lat, a inny świat. Tak w 2012 roku wyglądał Kraków
– Czy wiemy już jaki zakres robót jest niezbędny do ukończenia, aby mogło być otwarte kąpielisko? – pytał przewodniczący komisji Jan Stanisław Pietras.
Otrzymał odpowiedź, iż musi zostać wykonany ciąg robót, a wśród nich najważniejsze jest wykonanie pomostów oraz schodów, co w najbliższym czasie jest mało prawdopodobne. Jednocześnie zastępca dyrektora ZZM zapewnił, że jako zleceniodawcy będą robić wszystko, by kąpielisko jednak zostało otwarte na wakacje, a jeśli do tego nie dojdzie, zadbają o odpowiednie zabezpieczenie tego miejsca.
W ramach prac dotyczących budowy parku na Zakrzówku powstają alejki, nowe budynki, zejścia do wody, drewniane pomosty, które docelowo utworzą pięć pływających basenów, przebudowywana jest też ulica Wyłom.
FLESZ - Przyjęcia do szkół i przedszkoli dzieci z Ukrainy

- Te osoby nie powinny pić mleka. Jeżeli masz te przypadłości, ogranicz picie mleka
- To są objawy nadmiaru soli w organizmie. Zobacz niebezpieczne skutki uboczne
- Co zużywa najwięcej prądu w domu? Pralka, ładowarka a może lodówka? Sprawdź!
- W Krakowie powstaje handlowe monstrum. Już widać zarys! [ZDJĘCIA Z DRONA]
- Kąpielisko na Zakrzówku zmieniło się całkowicie. Czy na lepsze?