FLESZ - Parki kieszonkowe. Nowość w mieście
- Stan zaawansowania budowy basenu przy ulicy Eisenberga wyprzedza przewidziany harmonogram rzeczowo-finansowy. Wiele elementów zostało już wykonanych w 100 procentach jak chociażby pokrycie dachu i elewacje z łupka norweskiego, spawanie dużej niecki basenowej Berndorf, wylewki oraz tynki wewnętrzne - wyliczają w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
Obecnie trwa montaż płytek na ścianach w hali basenowej oraz prace wykończeniowe w saunach i na sali fitness. Ponadto rozpoczęto niwelacje terenu oraz prace przy drogach i chodnikach wewnętrznych. W obiekcie trwają prace montażowe m.in. podbitek z cisa kanadyjskiego oraz central wentylacyjnych Klimora, zaawansowane są również prace instalacyjne i elektryczne. Układane są także płytki ceramiczne w piwnicach budynku. Wykonano również wygłuszenia ścian i stropów w garażach podziemnych.
Budowa budynku hali basenowej oraz budynku fitness wraz z garażem otwartym oraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przylegającego do obiektu, który realizuje firma Chemobudowa Kraków S.A to I etap prac przy ul. Eisenberga. ZIS przygotował także koncepcję zagospodarowania całości terenu, która obejmuje między innymi elementy zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego, w tym m.in. basen zewnętrzny. - Będziemy zgłaszać ten projekt do finansowania, by pozyskać na ten cel środki z budżetu miasta - informują w ZIS.
Najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe kamienice Krakowa. Zn...
Kontrakt na obecnie realizowany etap prac opiewa na blisko 56 mln zł. Obiekt ma być gotowy do 31 marca 2021 roku. Akt erekcyjny pod budowę basenu podpisano 31 października 2018 r. Zakres prac obejmuje budowę budynku hali basenowej oraz budynku fitness wraz z garażem, a także z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. W budynku basenu znajdą się: basen pływacki o wymiarach 16 x 25 m, basen szkoleniowy - 5 x 16 m, wanna do hydromasażu, brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm.
W przypadku projektu nowego basenu wiodącą inspiracją była prostota i bardzo podobna funkcja tradycyjnego japońskiego kąpieliska geotermalnego – Onsenu. Znaczna różnica wysokości terenu (ponad 3 m), występująca na części działki, spowodowała, że projektanci szukali prostych form architektonicznych, nadających się do kaskadowego łączenia. Ostatecznie projektantów zainspirowała, klasyczna forma wiejskiej zabudowy gospodarczo-magazynowej, czyli stodoły. Budynkom kompleksu nadano więc formę połączonych ścianami szczytowymi i opadających kaskadowo stodół.
Nowy obiekt powstaje na terenie dawnego kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, zwanego potocznie przez mieszkańców basenem „Polfy”. Ze względu na zły stan techniczny i zbyt duże koszty modernizacji, kompleks „Krakowianki” został zamknięty w 2009 r.
W kolejnym etapie inwestycji planowana jest budowa odkrytego basenu. W ramach niego miałby także powstać Hyde Park Oficerski (przykładowo: ogród botaniczny z alejkami spacerowymi, park z muszlą koncertową, fontanną, ślizgawką, torem saneczkowym, galerią obrazów lub fotografii, ośrodkiem dokumentacji i historii, terenem sportu i rekreacji), o co wnioskowali mieszkańcy.
- Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć
- Plaża jak nad morzem! Tłumy na nowym kąpielisku w Małopolsce
- Przedpremiera nowego katalogu IKEA 2021. Czym zaskoczy?
- Prywatny inwestor chce wybudować w Krakowie pięć linii metra
- Trasa Łagiewnicka: Trwa budowa tuneli [ZDJĘCIA]
- Kraków. Co z tą przebudową Krakowskiej jest nie tak?
