Kraków. Remonty dróg w mieście. Ulica Wrony i wiele innych

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
W dzielnicy VIII (Dębniki) trwa rozbudowa ulicy Wrony, wykonawca przymierza się do robót asfaltowych. Układanie warstw nowej nawierzchni rozpocznie się w poniedziałek, 18 października a zakończy 25 października. Będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remontów w mieście jest jednak więcej, a planowane są kolejne...

FLESZ - Deficyt w 2022 r. będzie niższy niż 3 proc. PKB

Ulica Wrony na odcinku od Warchałowskiego do Chlebicznej zyska nową nawierzchnię, wcześniej jednak musiała zostać przygotowana cała infrastruktura podziemna dla niej. Prace związane z układaniem kolejnych warstw będą realizowane od poniedziałku, 18 października.

Roboty będą etapowane:

  • I etap, od poniedziałku, 18 października do piątku, 22 października – przy wykorzystaniu obecnej tymczasowej organizacji ruchu roboty będą realizowane od pętli przy ul. Działowskiego do ul. Chlebicznej.
  • II etap, od piątku, 22 października (godz. 6:00) do soboty, 23 października (do godz. 6:00) – zostanie wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu, roboty będą realizowane na pętli. Zamknięty zostanie wjazd oraz pętla na ul. Działowskiego. Komunikacja autobusowa zostanie poprowadzona od ul. Skotnickiej do ul. Adama Prażmowskiego przez cały odcinek ul. Wrony – szczegóły pojawią się w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.
  • III etap, od soboty, 23 października (godz. 6:00) do poniedziałku, 25 października (do godz. 6:00) – zostanie wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu, roboty będą realizowane od ul. Warchałowskiego do ul. Działowskiego. Ruch pojazdów na tym fragmencie zostanie wyłączony. Komunikacja autobusowa zostanie poprowadzona od ul. Adama Prażmowskiego do pętli autobusowej na ul. Działowskiego, natomiast komunikacja od drugiej strony ul. Wrony zakończona zostanie na pętli przy ul. Skotnickiej – szczegóły pojawią się w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Po zakończeniu robót asfaltowych będzie obowiązywać organizacja ruchu, która jest obecnie – czyli zamknięty fragment ul. Wrony od Warchałowskigo do Chlebicznej z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej oraz mieszkańców. Dla pozostałych pojazdów wyznaczone trasy objazdowe.

W dalszym etapie wykonawca przystąpi do prac nad projektem stałej organizacji ruchu. Jego wdrożenie umożliwi otwarcie ulicy dla ruchu pojazdów, do tego czasu pozostaje ona placem budowy.

Koszt inwestycji to ok. 16,9 mln zł, a jej umowny termin zakończenia to luty 2023 r., ale wszystko wskazuje na to, że zakończy się wcześniej.

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

W dzielnicy XII w tym tygodniu realizowana będzie wymiana nawierzchni na fragmencie ul. Bieżanowskiej – od Wielickiej do Chłopskiej. Roboty potrwają kilka dni, a ich koszt to ok. 280 tys.zł.

Prace zostały podzielone na cztery etapy (od 21 do 23 października):

1 etap, 21 października – w godz. od ok. 08.00 do 19.00 – frezowanie nawierzchni ul. Bieżanowskiej, od Wielickiej do Chłopskiej,
2 etap, noc z 21 na 22 października – w godz. od ok. 19.00 do 05.00 – układanie warstwy wiążącej nawierzchni,
3 etap, 22 października – w godz. od ok. 08.00 do 17.00 – regulacja studni i kratek,
4 etap, noc z 22 na 23 października – w godz. od ok. 21.00 do 05.00 – układanie warstwy ścieralnej nawierzchni.

W czasie każdego z etapów, ruch zostanie utrzymany dla autobusów komunikacji miejskiej (w obu kierunkach) oraz dla mieszkańców posesji (jeden kierunek), pozostałe pojazdy będą kierowane na objazdy (ul. Prosta).

Dzielnica XV – Mistrzejowice

W dzielnicy XV w tym tygodniu ruszyły prace na os. Złotego Wieku – remont parkingu przy numerach 29 i 35. Roboty potrwają do połowy listopada, a ich koszt to ok. 235 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu – brak możliwości parkowania w miejscu robót.

Dzielnica XVI – Bieńczyce

Niedawno rozpoczęły się tu prace na ul. Rozalii Celakówny – wyremontowana zostanie ulica (na wysokości budynku nr 7 na os. Strusia) oraz parkingi. Roboty potrwają do pierwszej połowy grudnia, a ich koszt to ok. 700 tys. zł. Tu również lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Dodatkowo, w dzielnicy, w tym tygodniu powinny zakończyć się prace związane z remontem parkingu na os. Kazimierzowskim (przy budynku nr 10), z kolei w przyszłym te realizowane na ul. Małego Księcia (parking przy szkole). Łączny koszt tych robót to ok. 330 tys. zł .

A już we wtorek...

Od wtorku, 19 października wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Siewnej – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Na wysokości budynku nr 23 przez około miesiąc będą trwać roboty związane z budową kanalizacji deszczowej.

Prace będą prowadzone etapowo i obejmą zarówno ulicę Siewną, jaki drogę osiedlową po stronie południowej. Wykonawca będzie się starał tak prowadzić roboty, by nie było konieczności zamykania dojazdu do bloków. Jeśli będzie to konieczne, dojazd do osiedla zapewniony będzie od strony wschodniej.

W trakcie prac na samej ulicy Siewnej ruch będzie się odbywać wahadłowo, w razie potrzeby będą nim kierować pracownicy budowy.

Zgodnie z założeniem roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w tym rejonie powinny zakończyć się w ciągu miesiąca.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
patrz.. jakby wygrał pis - nie było by korków podczas remontów....
Dodaj ogłoszenie