FLESZ - Lockdown w kolejnych województwach
Na kompleks Brain Park składają się trzy dziesięciokondygnacyjne budynki z dwupoziomowym garażem podziemnym. Na terenie inwestycji znajdzie się 485 miejsc parkingowych, stacje do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe oraz szatnie i prysznice dla cyklistów. Oddanie pierwszej fazy inwestycji zaplanowano na III kwartał 2022 r. Za projekt architektoniczny odpowiada krakowska pracownia BE DDJM Architekci.
Jak ogromny będzie to kompleks biurowy, niech świadczy fakt, że Unity Centre, czyli kompleks pięciu budynków, które zastąpiły szkieletora przy rondzie Mogilskim, liczy niecałe 46 tys. mkw. powierzchni użytkowej, czyli raptem ok. 3 tys. mkw. więcej, niż w trzech biurowcach Brain Park.
– Kraków to miasto z ogromnym potencjałem. Dobrze zaprojektowana infrastruktura, otwartość na kulturę i rozrywkę, szereg usług na wyciągnięcie ręki, a przede wszystkim dostęp do ogromnej bazy świetnie przygotowanych specjalistów to jedne z wielu atutów stolicy Małopolski. Dobry klimat dla biznesu, jakim charakteryzuje się Kraków, sprawia, że chcemy po raz kolejny być częścią tego prężnie działającego, miejskiego ekosystemu. Przy Alei Pokoju, jednej z głównych arterii miasta rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego parku biurowego. Chcemy, aby to miejsce kojarzone było z odpowiednią przestrzenią do rozwoju, podejmowania wyzwań i kreowania najlepszych rozwiązań – zapowiada Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.
Kraków. Na 21. piętrze dawnego szkieletora powstaje centrum ...
Na terenie projektu zaplanowano prawie 10 tys. mkw. terenów zieleni, które poza miejscami do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu zaoferują ciekawe funkcje dodatkowe, takie jak miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki czy strefę aktywności "street workout".
– Ważnym elementem stała się też dbałość o zagospodarowanie terenu wokół inwestycji oraz jego powszechna dostępność. Na wypełnionym zielenią ogólnodostępnym dziedzińcu znajdą się miejsca służące do odpoczynku i różnorodnych aktywności. Chcemy, żeby było to miejsce otwarte i przyjazne – takie, w którym będzie można "naładować baterie" w przyjaznym otoczeniu – mówi Magdalena Buczyńska-Zapała, wiceprezes zarządu BE DDJM Architekci.
- Tego nie wolno robić w bloku! Grill, czy "dymek" na balkonie to dopiero początek
- Te rasy psów są najmądrzejsze. Chcesz nauczyć psa sztuczek? Wybierz którąś z tych ras
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Pseudografficiarze niszczą Kraków. Czy to również efekt pandemii? [ZDJĘCIA]
- Nowa lista leków refundowanych. Najwięcej zmian dla pacjentów onkologicznych
