Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów połączone z wręczeniem odznaczeń wyróżnionym funkcjonariuszom garnizonu małopolskiego

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów połączone z wręczeniem odznaczeń
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów połączone z wręczeniem odznaczeń Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie
Nowo przyjęci policjanci uroczyście ślubowali w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. 30 listopada odbyło się szóste w tym roku przyjęcie. Do ślubowania stanęło 53 policjantów, w tym 15 kobiet. Przy okazji wyróżniono również funkcjonariuszy garnizonu małopolskiego poprzez wręczenie im medali i odznaczeń. "Młodzi policjanci przed Wami długa droga - szkoła policji, w której będziecie doskonalić swoje doświadczenie zawodowe, a następnie traficie do docelowych jednostek. Będziecie chronić ojczyznę i naród z narażeniem życia i zdrowia, a to wyjątkowe zobowiązania" - mówił nadinsp. Michał Ledzion, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

W uroczystości wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita, doradca wojewody Krzysztof Durek, kapelan małopolskiej policji ks. Łukasz Michalczewski, starosta powiatu tatrzańskiego Piotr Bąk oraz rodziny ślubujących policjantów.

Zbiórka rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku komendantowi wojewódzkiemu Policji w Krakowie nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez dowódcę uroczystości podkom. Rafała Tobołę.

Nadinsp. Michał Ledzion odczytywał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Każdy z nich otrzymał również odznakę policyjną. Wojewoda Łukasz Kmita wręczył ślubującym zasady etyki zawodowej. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji.

- 12 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 10 nowych funkcjonariuszy. 6 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a 4 do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej i Komenda Powiatowa w Zakopanem zyskają po 2 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie trafi 5 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu zyska 4 policjantów, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie 3 policjantów, a do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostanie przydzielony 1 policjant - wylicza Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas uroczystości wojewoda małopolski Łukasz Kmita w imieniu Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, wręczył medale dla policjantów z garnizonu małopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej wyróżnił 1 funkcjonariusza złotym medalem za Długoletnią Służbę, 1 funkcjonariusza srebrnym medalem za Długoletnią Służbę i 2 policjantów brązowymi medalami za Długoletnią Służbę. Zostały także wręczone ministerialne Odznaki Zasłużony Policjant: 1 złota, 4 srebrne i 15 brązowych, oraz jeden medal za Zasługi dla Policji dla starosty powiatu tatrzańskiego Piotra Bąka.

- Szanowni Państwo bardzo Wam dziękuję, że znaleźliście czas i przyszliście na tak ważną uroczystość jaką jest dzisiejsze ślubowanie i odznaczenie wyróżnionych policjantów. Odznaczeni funkcjonariusze to osoby, z których należy brać przykład, to osoby które mają za sobą długą drogę pracy i liczne sukcesy. Posiadają potężny potencjał i ogromne doświadczenia. Te wyróżnienia od Prezydenta i Ministra nie biorą się znikąd. To zasługa ciężkiej pracy, poświecenie dla spraw bezpieczeństwa - mówił nadinsp. Michał Ledzion.

Głos zabrał również Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita: - Gratuluję Wam wyboru, jest to trudny wybór, wybór na całe życie, zwracam się do Waszych rodzin, aby Was wspierały w tej trudnej drodze, aby swoim wsparciem pomagały Wam wykonywać zobowiązania służbowe. Małopolski garnizon jest bardzo sprawnie zarządzany i to gwarantuje nam, Małopolanom poczucie bezpieczeństwa, za to dziękuję Komendantowi Wojewódzkiemu i całej kadrze zarządzającej w policji małopolskiej, bo to dzięki Wam jest tworzona „zgrana rodzina policyjna” a także to, że policja jest dobrze postrzegana przez Polaków i to dzięki Wam czujemy się bezpiecznie.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: Rekrutacja do służby w Policji

Jak wzmocnić się po COVID-19? Zobacz porady lekarza

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska