- Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Opolskiej, od ulicy Mehoffera do ulicy Weissa. Cel szczytny, ale dlaczego przy okazji jest niszczony bardzo dobrej jakości chodnik wykonany z kostki brukowej nie dalej niż trzy lata temu? - zastanawia się Pan Marcin, który do nas napisał.
Zdaniem czytelnika elementy chodnika można by zdemontować i użyć przy innej inwestycji. Takie niszczenie chodnika to jego zdaniem marnowanie publicznych pieniędzy.
Urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu tłumaczą, że w niektórych wypadkach nie da się inaczej.
Lata 90. w Krakowie. Pamiętasz jak wyglądało miasto? [ZDJĘCI...
- Jeśli mamy pomysł na powtórne wykorzystanie płytek chodnikowych, to każemy je wykorzystać. Ale nie zawsze da się tak zrobić - zaznacza Michał Pyclik, rzecznik ZIKiT.
Jak dodaje, materiały z rozbiórki nieprzewidziane do ponownego wbudowania stanowią własność wykonawcy. Nie dotyczy to wskazanego wyżej przykładu, ale takiego w tym wypadku nie było.
- Poza tym do budowy nowego chodnika będzie używana kostka bezfazowa więc nie mogliśmy go wykorzystać ponownie - stwierdza Michał Pyclik. I jak wskazuje, chodnik nie był aż tak nowy, bo miał około czterech lat.
Follow https://twitter.com/gaz_krakowska