https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Straż Miejska nadal namierza ignorujących przepisy uchwały antysmogowej

(MM)
Opracowanie:
Podejrzenia, co do spalania paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych w Krakowie należy zgłaszać do dyżurnych straży miejskiej (tel. 986)
Podejrzenia, co do spalania paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych w Krakowie należy zgłaszać do dyżurnych straży miejskiej (tel. 986) Mariusz Kapala
330 kontroli instalacji grzewczych przeprowadzili w grudniu 2020 r. krakowscy strażnicy miejscy. Jak teraz podsumowują, ujawnili 11 wykroczeń, nałożyli dwa mandaty karne, przygotowali sześć notatek pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli trzy osoby. Przypomnijmy: zgodnie z uchwałą antysmogową w Krakowie od 1 września 2019 roku obowiązuje całkowity zakaz stosowania paliw stałych. Na obszarze naszego miasta w instalacjach spalania paliw dopuszczone jest stosowanie wyłącznie paliw gazowych lub lekkiego oleju opałowego.

FLESZ - Idzie prawdziwa zima

Wobec osób ignorujących przepisy uchwały antysmogowej prowadzący kontrole strażnicy miejscy wyciągali konsekwencje wynikające z przepisów prawa. Ujawnienie wykroczeń kończyło się pouczeniem, mandatem karnym do 500 zł lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu (wtedy grzywna może wynieść do 5 tys. złotych).

- Każdy ujawniony przypadek spalania paliw stałych był rozpatrywany indywidualnie, a decyzje o sankcjach lub ich braku strażnicy podejmowali w oparciu o aspekty: socjalne, formalno-prawne, techniczne i inne - przekazuje krakowski magistrat.

W ostatnich tygodniach patrole prowadziły intensywne kontrole m.in. rejonu Kazimierza oraz Rynku Podgórskiego. To stamtąd docierały do straży niepokojące sygnały od mieszkańców o naruszaniu przepisów uchwały antysmogowej.

Wszelkie podejrzenia co do spalania paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych należy zgłaszać bezpośrednio do dyżurnych straży miejskiej pod numerem tel. 986.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek

Ten zakaz byłby realny wtedy, gdyby Kraków był mniejszy, gdyż obecnie jest tak rozległy, że nie jest możliwe (pod względem ekonomicznym), by całe miasto było podpięte do sieci MPEC a na wielu terenach wiejskich - należących administracyjnie do Krakowa - nie ma nawet gazyfikacji, więc alternatywą dla węgla jest tylko ogrzewanie elektryczne. Po pierwsze, Kraków powinien być mniejszy, po drugie, jeden rodzaj paliwa stałego powinien być dopuszczalny - koks (on nie dymi). Ogrzewanie elektryczne jest dobre tylko dla zamożnych ludzi.

I
Idźcie się umyć

Pewnie: niech ludzie pozamarzają i się pochorują, bo jakieś oszołomy uchwaliły sobie zakaz.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska