Kraków. Straż miejska zyskała siedem ekologicznych aut [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Piotr Rąpalski

W czwartek, 6 grudnia, prezydent Jacek Majchrowski przekazał funkcjonariuszom Straży Miejskiej Miasta Krakowa siedem nowoczesnych, ekologicznych radiowozów marki Hyundai IONIC Hybryd. Pojazdy zostały zakupione ze środków własnych miasta.

Koszt zakupy nowych samochodów wyniósł ok. 717,7 tys. zł. To już kolejny zakup doposażający krakowską straż miejską w nowoczesny sprzęt.

W październiku jednostka otrzymała samochód elektryczny z wyposażeniem (koszt: 285,7 tys. zł), która służy do przewozu specjalistycznego sprzętu do kontroli środowiskowej. Dzięki urządzeniom stanowiącym jego wyposażenie, jest możliwe prowadzenie pomiarów jakości powietrza.

W 2017 r. strażnicy otrzymali cztery pojazdy – dwa sfinansowane ze środków dzielnic (łącznie: 132,8 tys. zł), dwa ze środków własnych (138,7 tys. zł).

W 2016 r. jednostka otrzymała 11 nowych radiowozów. Zakup został sfinansowany ze środków rezerwy celowej przeznaczonej na zarządzanie kryzysowe. Gmina Miejska Kraków przekazała na ten cel wówczas 857 tys. zł. Tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży jednostka dostała również 26 dodatkowych nowych pojazdów, sfinansowanych ze środków przekazanych przez prezydenta Krakowa, Radę Miasta Krakowa, rady dzielnic i dotacji wojewody małopolskiego (wartość zakupu: 920,8 tys. zł).

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Bez żywego karpia na święta. Sieci rezygnują ze sprzedaży

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.12.2018, 12:00

policja tez zyskała hybrydowe aurisy, przy patrolach się przyda. Zaoszczędzone pieniądze z paliwa będą mogli przeznaczyć na coś innego np. podwyżki dla pracowników

07.12.2018, 18:33

Znajdź przepis, który pozwala "żula" - osobę mająca pełnię praw obywatelskich do usunięcia z jakiegokolwiek miejsca a dopiero później domagaj się czegoś co jest zgodne z prawem :P Bezdomne zwierzęta są tylko i włącznie winą ludzi których sie ich pozbywają, a co do parkowania na osiedlach skoro nie zna się przepisów -znaków drogowych, które defakto ustawiają zarządcy terenu to powinni zabierać takim osobom prawo jazdy, pouczenie jest na znaku a jak się jest ślepym lub debilem i się udaje że ich nie widzi to jak najbardziej karać!!! Niech ludzie pomyślą na przyszłość gdzie kupują mieszkanie jak mają samochód.

07.12.2018, 08:37

po co to czytać - wniosek może być jeden...

07.12.2018, 08:35

to jest prymitywne chamstwo które należy tępić
mam auto to mi się należy - więcej niż tym co po chodniku chodzą - byle nie przeszkadzać nikomu na ulicy

06.12.2018, 21:07

Po komentarzach sadzę że ta 'lepsza' i bardziej obiektywna część mieszkańców wybrała demokratycznie korzystając z wolności do samostanowienia bycie żulem. Pozostali piszą na necie komentarze.

06.12.2018, 21:03

Kup sobie domek z garażem i po kłopocie. Kupiłeś na osiedlu typu mrówkojad mieszkanko 20 m. kw. bez miejsca garażowego to płać za łamanie zakazów skoro na zakazie parkujesz. W straży zarabia się nieźle, zmień pracę. Ja mam swój własny domek i dwa garaże na samochód dla siebie i żony. Odmień swoje życie zacznij myśleć. Twój los w Twoich rękach.
Ps. Są wolne etaty w Straży Miejskiej. Każdy kowalem swego losu jest.

06.12.2018, 20:14

Nie lubię tylko tzw. bezmózgowców i góralskiej muzyki. I nie przejmuje się krytycznymi wpisami. Nie jestem zupa pomidorowa żeby mnie lubić. Mam karać i to robię z przyjemnością,,, za grzechy Wasze. Nie grzesz , nie łam prawa a nie będę musiał z Toba rozmawiać niezbyt miły. A samopoczucie mam świetne. Możesz mi pozazdrościć. Jeśli się zdecydujesz naprawiać co nieco na tym świecie i dołożyć swoja cegiełkę to są wolne etaty.

06.12.2018, 20:06

a ja znam.

06.12.2018, 20:05

są wolne etaty w straży miejskiej. Pokaż co potrafisz.

06.12.2018, 20:03

nieroby czepiają się tylko kierowców co to biedaki nie maja zaparkować gdzie.... działania do kierowców społeczeństwo uważa za nieróbstwo , tak wynika z komentarzy. To o co w końcu ??????? chodzi.

06.12.2018, 20:00

Jeśli prawo pozwoli na likwidacje żuli to myślę że straż miejska nie będzie miała z tym problemu. Póki co stosują się do zasad prawa. Część wolnych obywateli miasta Krakowa wybrała bycie żulem.

06.12.2018, 19:57

ma już patroli , strażnicy jeżdżą lub idą od zgłoszenia do zgłoszenia. Ilość zgłoszeń żądaniowych od mieszkańców poraża. Mieszkańcy Krakowa leczcie się ! Warszawa ma dwa razy mniej zgłoszeń.

06.12.2018, 19:42

Tak sobie czytam komentarze i zauważyłem po jednej łapce w dół przy niemal każdej wypowiedzi. Jak widać znalazł się chyba jeden z przedstawicieli tej wspaniałej formacji, którego bardzo bolą te wypowiedzi, ale jednak nie odważył się napisać komentarza .. pewnie z obawy przed kompromitacją i linczem ze strony pozostałych internautów. Cóż mogę powiedzieć ... serdecznie współczujemy panu funkcjonariuszowi, aczkolwiek nie pozdrawiamy ze względu na naszą ogromną niechęć do ludzi reprezentujących pański zawód :P

06.12.2018, 17:16

To chyba najbardziej nie lubiana formacja mundurowa. Nie znam osoby która by mogła cokolwiek dobrego powiedzieć o tych cieciach.

06.12.2018, 17:09

Panowie z SM to powinni na tych swoich kogucikach pojechać do lasu, gdzie ich miejsce, a nie stawać gdzie popadnie na sygnałach i spokojnym, pewnym krokiem pójść sobie do baru na obiadek, albo do sklepu po pączki, po czym wystawiać bezczelnie mandaty za złe parkowanie. Hipokryci i cebulaki o buraczanych manierach ...do lasu! Tylko tam jest miejsce na taką dzicz! -.-

06.12.2018, 17:01

Zlikwidować to g*wno! Albo pozabierać im pensje! Może, gdy będą pracować non profit zaczną myśleć co powinni robić, a kim przestać być...

06.12.2018, 16:55

Ta miejska zaraza jest wszędzie! Parkują gdzie chcą, uważają się za panów wszechświata i nie dają żyć poczciwym obywatelom. Ponadto odznaczają się wybitną gburowatością. A kto za to wszystko płaci...?

06.12.2018, 16:48

To teraz będą mogli cichutko podjechać i wsadzić mandat za wycieraczkę. A może tymi nowymi hybrydkami zaczęli by przyjeżdżać na kontrolę emisji z domów jednorodzinnych, może przyjechali by, aby usunąć żuli z przejść podziemnych i osiedlowych skwerów, a może pozabierali by do tych swoich nowych wozidełek bezdomne zwierzęta, które o tej porze roku mają naprawdę ciężką dolę. Ale nie... lepiej powlepiać mandaty za parkowanie na osiedlach w miejscach gdzie nikomu to nie przeszkadza, bo po prostu jest zakaz ..a mieszkańcy to chyba powinni parkować pod najbliższym marketem, gdzie znajdą jakiekolwiek miejsce i tarabanić się 2-3km, aby dotrzeć do domu, a szanowni "funkcjonariusze" po wykonaniu swojej szczytnej pracy wybiorą się do baru samemu parkując na zakazie i włączając sygnały świetlne, które przecież uprawniają ich do stawania gdziekolwiek im się podoba ...syf kiła i mogiła. SM albo do likwidacji albo do gruntownej reformacji !!!

06.12.2018, 16:43

niby centrum miasta a jak wiocha
trzeba kurtkami czyścić auta debili i przechodzić na przemian
odcinek między Starowiślną a Stradom