Kampania „Bezpieczni w służbie i w pracy, czyli jak radzić sobie z agresywnym petentem” to projekt pilotażowy realizowany w całym kraju. Program skierowany jest do 400 tysięcy urzędników służby publicznej.
Podczas szkolenia psycholog więzienny uczył pracowników administracji, jak rozładować napięcie i stres wynikający z kontaktu z agresywnym i roszczeniowym petentem. Prawnik wytłumaczył z kolei, co urzędnik może zrobić w przypadku naruszenia nietykalności osobistej lub znieważenia.
Z kolei funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej podpowiedzieli, jak urządzić sobie miejsce pracy, aby w przypadku agresji biurko było jak bezpieczna twierdza. Eksperci pokazali też, jak zachować się na wypadek ataku masowego mordercy. Por. Anna Czajczyk z Okręgowego Inspektoratu SW w Krakowie przekonuje, że mundurowi, którzy na co dzień pracują z więźniami, mają największe doświadczenie w rozwiązywaniu problemów związanych z niebezpiecznymi osobami.
– Szkolenie nastawione jest na ratowanie życia i zdrowia osób, które narażone są na agresję czy napaść. Nie będzie koncentrować się na dyscyplinowaniu – zapewnia por. Czajczyk.
Tajemnice dawnych więzień w Krakowie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie: Tramwaje
Follow https://twitter.com/dziennipolski