MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków szuka nocnego burmistrza. Wiemy, ile będzie zarabiał! Ogłoszono nabór na to stanowisko

Aleksandra Łabędź
Nocny burmistrz w Krakowie będzie zarabiał niemałe pieniądze! Znamy kwoty. Ogłoszono nabór na to stanowisko
Nocny burmistrz w Krakowie będzie zarabiał niemałe pieniądze! Znamy kwoty. Ogłoszono nabór na to stanowisko Aneta Żurek
Kraków poszukuje nocnego burmistrza, który stanie na czele Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy. Jakie trzeba spełnić wymagania, aby móc ubiegać się o to stanowisko? Kandydaci mogą składać swoje oferty do 2 lipca br. Później przyjdzie czas na testy kwalifikacyjne. A potencjalni chętni już wiedzą, ile mogą zarobić, wyznaczono bowiem wynagrodzenie przewidziane dla nocnego burmistrza.

- Gospodarka nocy staje się istotnym elementem w strategii rozwoju Krakowa. To dziedzina życia Miasta, na którą składa się: oferta kulturalna, gastronomiczna, rekreacyjna, turystyczna, usługi komunikacji miejskiej, czy zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Jest źródłem dochodów dla przedsiębiorców, sposobem spędzania wolnego czasu przez naszych gości, ale musi się odbywać w sposób zrównoważony z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców. Stąd potrzeba ustanowienia Burmistrza Nocnego. W przypadku Krakowa będzie on stał na czele Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy, powołanej stosownym Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa - czytamy w treści ogłoszonego naboru.

W skład Komisji będą wchodzić przedstawiciele administracji publicznej Gminy Miejskiej Kraków, w tym przedstawiciele Rady Miasta, Rad Dzielnic i służb, przedstawiciele stowarzyszeń przedsiębiorców, ale również przedstawiciele strony społecznej zrzeszeni w NGO czy nieformalnych grupach mieszkańców.

Czego może oczekiwać osoba ubiegająca się o to stanowisko?

Przede wszystkim nocny burmistrz będzie miał możliwość realizacji nowatorskich zadań służących zrównoważeniu gospodarki nocy, stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, możliwość doskonalenia zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń. Nocny burmistrz będzie zdobywał doświadczenie przy innowacyjnych projektach, a także zostanie mu zapewniony dostęp do najnowszych technologii. Ponadto będzie mógł również liczyć na dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek. Stanowisko oferuje osobie, która obejmie to stanowisko - zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej (dla pracownika oraz członka rodziny), karty MultiSport. Jest również możliwość członkostwa w Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej.

Co jest wymagane od kandydatów?

Wymagania niezbędne (formalne):

  • Spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych
  • Obywatelstwo polskie
  • Wykształcenie wyższe
  • Co najmniej 4-letni staż pracy
  • Co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w jednym z wymienionych obszarów: administracja publiczna, kultura i dziedzictwo, bezpieczeństwo i porządek publiczny, komunikacja społeczna, usługi prawne, przedsiębiorczość, turystyka
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Osoby, które nie spełnią wszystkich niezbędnych wymagań, nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.

W postępowaniu jest również mowa o wymaganiach dodatkowych, a wśród nich, np. ocena przedstawionej koncepcji działań Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy oraz planu działań na bieżący rok, znajomość dokumentów strategicznych oraz obowiązujących w Gminie Miejskiej Kraków programów dotyczących rozwoju Miasta, przedsiębiorczości, turystyki, kultury i dziedzictwa, w tym parków kulturowych, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wiedza na temat inicjatyw i projektów realizowanych przez Miasto na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

Przyszły nocny burmistrz powinien znać powszechnie obowiązujące przepisy regulujące funkcjonowanie gminy oraz branż gospodarki nocy, a także znać rynek branż działających w obszarze gospodarki nocy.

- Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełniania powyższych wymagań - czytamy w dokumencie.

Warunki pracy i płacy

Pierwsza umowa o pracę z nocnym burmistrzem zostanie zawarta na 6 miesięcy. Jednak, jeżeli pracownik będzie podejmował pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego, będzie zobowiązany do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie będzie możliwe zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.

Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).

Miejsce pracy: Wydział ds. Turystyki UMK (Kraków, ul. Bracka 10/Pl. Wszystkich Świętych 3-4)

Wynagrodzenie miesięczne: w zależności od stażu pracy i posiadanych kwalifikacji z przedziału 9 000 zł – 10 000 zł brutto, dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie, o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę, zawartej na czas określony.

Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.

Kandydaci mogą składać swoje oferty do 2 lipca – elektronicznie, poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się w ogłoszeniu.

Testy kwalifikacyjne odbędą się 4 lipca, o godz. 10.00 w formie on-line. Osoby zakwalifikowane do testów otrzymają instrukcje indywidualnie.

Długa lista zadań

Do zadań nocnego burmistrza będzie m.in. należało wypracowanie w szerokim partnerstwie, strategii działania Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy na rzecz zrównoważonej gospodarki nocy w Krakowie na podstawie badań, analiz i monitoringu rynku. Ponadto na liście zadań znajduje się również wdrażanie zapisów strategii działania Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy m.in. poprzez wprowadzenie zasad i standardów funkcjonowania gospodarki nocy w obszarach zarządzania miastem, w tym przede wszystkim przedsiębiorczości, kultury i dziedzictwa, turystyki, bezpieczeństwa i porządku publicznego, komunikacji w mieście, zdrowia publicznego.

Nocny burmistrz będzie też zlecał badania, analizy i bieżący monitoring gospodarki nocy oraz przygotowywał na ich podstawie stosowane dokumenty, w tym programy mające istotny wpływ na funkcjonowanie Krakowa w porze nocnej. Będzie także opiniował i doradzał w zakresie, dokumentów Gminy Miejskiej Kraków, mających istotny wpływ na funkcjonowanie miasta w porze nocnej.

Rewolucja w rozwodach: Notariusz i USC zamiast sądu?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska