Miłosne rozterki, kryminalne historie, wojna gangów, duchy targowiska, osiedlowi ekscentrycy, marzenia dzieci… peryferie miasta tętnią życiem. To Kraków z krwi i kości. Do udziału w realizacji przedstawienia zostali zaproszeni mieszkańcy Krakowa, a spektakl powstał na podstawie ich historii i opowieści.
"Przecież Kraków nie kończy się na Placu Bohaterów Getta czy Kleparzu. To też targowisko na Piaskach, podtopiony Bieżanów, wlepki na Azorach, panie z warzywniaka, dzieciaki z podwórka, burkliwi sąsiedzi spod czwórki" - wyjaśniają twórcy.
Taki Kraków stanowi scenerię dla opowieści Teatru Figur.
„Koncepcja spektaklu zakładała stworzenie przedstawienia o mieszkańcach Krakowa i ich Krakowie. Miała to być opowieść o mieście, którego nie ma w przewodnikach, nie widnieje na pocztówkach. O mieście utkanym ze wspomnień, marzeń, plotek i powtarzanych od dekad miejskich legend” – mówi reżyserka spektaklu i dyrektorka artystyczna Teatru Figur, Dagmara Żabska.
Teatr Figur powstał w 2007 roku jako niezależny teatr lalek, od tamtej pory działa na trzech polach teatralnym, edukacyjnym i społecznym. W pracy artystycznej przede wszystkim korzysta z środków teatru formy: cieni, lalek, animacji przedmiotu. Jest jedynym w Polsce profesjonalnym teatrem cieni.
