Odbywający się co roku Barbórkowy pochód to uroczyste rozpoczęcie górniczego święta. Władze, pracownicy i studenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH, wraz z rektorami i społecznością uczelni, formują tradycyjny pochód, który rozpoczyna się na ul. Czystej. Przemarsz kończy się w Kolegiacie Św. Anny (po wcześniejszym okrążeniu krakowskiego Rynku), gdzie odbywa się Msza Św. Barbórkowa dla wszystkich górników z województwa małopolskiego.
Sprawdź, jak wygląda krakowska solarka od środka
Wydarzenie to jest jedną z najważniejszych uczelnianych tradycji, kultywowaną bez względu na ewoluujący, nowoczesny charakter i strukturę AGH. "Pochód lisów" odzianych w górnicze mundury, wyposażonych w górnicze lampy i pochodnie, jest na stałe wpisany w grudniowy kalendarz Krakowa, gromadząc na trasie przemarszu licznych obserwatorów.
W bogatym programie tegorocznych wydarzeń Barbórkowych, których główne obchody przypadną w dniach 8-10 grudnia, nie zabraknie spotkań o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym. Uroczyste posiedzenie senatu uczelni, konferencje i studenckie sesje naukowe, międzynarodowe spotkanie gwarków czy "Tradycyjny skok przez skórę" to tylko niektóre z nich.
Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Rzucił się z nożem na kolegę przy grillu
Maciej Szumowski stał się legendą. Idź jego drogą. Wejdź na szumowski.eu