https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Tramwaj nie mógł ruszyć dalej, więc pasażerowie go... przepchnęli

Bartosz Dybała
Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK/Facebook
Do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałek na ulicy Zwierzynieckiej. Tramwaj linii nr 1 zatrzymał się na tzw. przerywaczu, czyli w miejscu, gdzie w sieci trakcyjnej nie ma prądu. Dlatego nie mógł ruszyć dalej. Z pomocą przyszli pasażerowie, którzy... przepchnęli pojazd.

Marek Gancarczyk, rzecznik MPK, twierdzi, że do sytuacji, w której to pasażerowie przepychają tramwaj, nie powinno dojść.

- Zgodnie z procedurą pomóc powinno pogotowie techniczne - tłumaczy Gancarczyk. Inna możliwość zakłada, że pojazd, który utknął na przerywaczu, jest holowany przez inny tramwaj.

Do podobnej sytuacji doszło parę lat temu na rondzie Mogilskim, gdzie tramwaj również zatrzymał się na przerywaczu. Wtedy pasażerowie również przepychali pojazd.

Jak upiększyć balkon na wiosnę?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 15

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sokular
To bardzo reprezentatywny i SYMBOLICZNY obraz krakowskiej komunikacji
K
Krakus
Obok tego tramwaju przejeżdżał Lexus. Na tylnym siedzeniu jakiś siwy dziadek mróz palił cygaro i strasznie się chichrał. Mówił przy tym do swojego lokaja „ale dułny ten elektołat”.
r
ryc
Przeczytali, nie zrozumieli, a komentują. Pogratulować Dziennikowi czytelników.
r
riko
A nasz ,,bohater " narodowy niejaki Adamowicz ciągnął samoloty firmy Amber Gold po lotnisku, ,myślę ,że nie za darmo i nie było takiej sensacji .
f
f
To się nazywa izolator sekcyjny
d
dr
a Jacek się z tego śmieje.
P
PROSZĘ
Dzień pasażera pieszego
m
mpk jest dla mas
a jacek zapala kolejne cygaro z szerokim uśmiechem na wygodnej kanapie
m
milo
Jak ktoś nie spał na fizyce, to wie że to nic nadzywczajnego (na płaskim terenie) :))
g
gregory69krk
W niebieskiej kurtce to mój 13 letni syn Bartek wraz z kolegą ze Szkoły Podstawowej nr 31. Chłopaki właśnie zdali pierwszy egzamin ósmoklasisty z języka Polskiego i jechali na kebaba. Są mocarze.

Od MPK należy się medal. :)
B
Burmistrz Nowej Huty
Oto najlepsza wedlug pana pre-zydenta komunikacja miejska w kraju czyli wspaniale torowiska w pakiecie z doskonalym taborem z wiedenskiej lamusowni na czele z E1 oraz c3.Wszystko to usprawiedliwia ogromne podwyzki cen biletow dla zachwyconych takim stanem rzeczy pasazerow.Ciekawe czy wojewoda zauwazyl o ile podniesiono bilety okresowe dla mieszkancow nie posiadajacych pseudokarty?
p
pasażer
Razem, razem , tylko anioła z alternatyw brakuje.
a
art
Pierwszy sukces Majchrowskiego, ultraekologiczny tramwaj :-)
g
gość
Przecież taki tramwaj waży około 30 ton!!! Jak oni go przepchnęli?
m
mmm
Weźcie zlikwidujcie tym żenującym wyborcom JM tramwaje, autobusy, zamknijcie im ulice, przychodnie lekarskie, szkoły, przedszkola czy urzędy pocztowe. Oni i tak będą dalej głosować na jedyną słuszną betonową ekipę urzędową, a miasto zaoszczędzi na utrzymaniu infrastruktury. Oni nawet w drodze do pracy gotowi są pchać tramwaj, żeby tylko "dojechać" na miejsce. Co za ludzie.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska