FLESZ - Sypią się mandaty za łamanie obostrzeń
Oczekiwane przez wszystkich zwiększone dostawy szczepionek przeciw COVID-19 oznaczają konieczność przeszkolenia pracowników medycznych, którzy będą mogli wesprzeć system ochrony zdrowia w procesie powszechnych i masowych szczepień, odciążając lekarzy, pielęgniarki, ratowników walczących o życie pacjentów.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna cykl bezpłatnych szkoleń dla farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów. Dotychczas chęć udziału w szkoleniach zadeklarowało ponad 500 osób.
Planowane szkolenia będą miały formę hybrydową i składają się z dwóch części: teoretycznej (odbywającej się w formie on-line) oraz praktycznej (w warunkach symulowanych).
Moduł teoretyczny realizowany będzie przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie na platformie med-learning.cmkp.edu.pl. Zaliczenie odbędzie się w formie testu, a jego pozytywny wynik umożliwi udział w module praktycznym.
Moduł praktyczny realizowany będzie przez Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM we współpracy z Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM.
Szkolenie praktyczne (cztery godziny dydaktyczne) obejmuje z kolei naukę podania szczepionki w postaci iniekcji domięśniowej oraz podjęcia działań w przypadku wystąpienia nagłej reakcji alergicznej lub innego stanu zagrożenia życia pacjenta następującego bezpośrednio po przeprowadzeniu szczepienia. Będzie ono realizowane w równoległych grupach ćwiczeniowych w godzinach: 8-11.30 ; 12-15.30; 16-19.30, w budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM przy ul. Michałowskiego 12 w Krakowie, w terminach:
- 1) poniedziałki: 12, 19, 26 kwietnia
- 2) soboty: 10,17,18 kwietnia
- 3) niedziele: 11,18,25 kwietnia
Link do systemu rekrutacji kursy.mckp.uj.edu.pl
Jak się zapisać na szkolenie?
Zapisy prowadzą również samorządy zawodowe, a dodatkowe informacje można uzyskać na stronach:
- fizjoterapeuci: kif.info.pl
- farmaceuci: www.nia.org.pl
- diagności laboratoryjni: kidl.org.pl
