Dnia 1 lipca 2009 roku uchwałą Rady Miasta Krakowa terenom zielonym usytuowanym na obszarze Dzielnic V i VI od Alei Trzech Wieszczów, wzdłuż alei Grottgera, ulic Podchorążych do ulicy Piastowskiej i dalej w kierunku ulicy Armii Krajowej, wzdłuż ulicy Zarzecze do ulicy Na Błonie i wzdłuż ulic Filtrowej i Zygmunta Starego do ulicy Zakliki z Mydlnik i Kurozwęckiego nadano nazwę „Park Młynówka Królewska”
Pięknie, ale to na papierze. Tereny zielone zostały tu wcześniej i w kolejnych latach nadgryzione wdzierająca się zabudową mieszkaniową.
Teraz trzeba wciskać tereny rekreacyjne. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje boisko w rejonie ulic Urzędniczej i Racławickiej, ale... będzie to w sumie tylko budowa nowej nawierzchni w miejsce tej starej. Oczywiście w okolicy pojawią się nowe drzewa, krzewy, mała architektura. Teren będzie oświetlony, a boisko wielofunkcyjne - do kosza, siatkówki, piłki nożnej.
ZZM ogłosił przetarg na wykonawcę, ma zabezpieczone na ten cel 1,7 mln zł.
Młynówka Królewska to było kiedyś sztuczne koryto rzeki Rudawy zbudowane w XIII wieku między Mydlnikami, Bronowicami, Łobzowem a Krakowem. W latach 1903–1966 w większości skanalizowane lub zasypane. Utworzony na jego miejscu Park Młynówka Królewska przebiega przez Dzielnicę V Krowodrza oraz VI Bronowice, liczy sobie długość 8 km, średnią szerokość 8 metrów i powierzchnię 18,41 ha. Ta średnia szerokość właśnie jest problemem, o który już wspominaliśmy wyżej.
Przemysław Czarnek krok po kroku wyjaśnia dotacje dla fundacji i szkół

- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II