https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Wielka kumulacja utrudnień w ruchu - biegacze, pielgrzymi i zablokowane ulice

Piotr Tymczak
Kierowcy muszą przygotować się na ciężki weekend w Krakowie. Zablokowanych ulic będzie co niemiara. Skutki odczują także pasażerowie komunikacji miejskiej.

>> Zobacz szczegóły

W najbliższą niedzielę ulice Krakowa mogą zostać totalnie zablokowane. Tego dnia odbędą się dwa duże wydarzenia, które spowodują ogromne utrudnienia w ruchu. A pamiętać trzeba, że z powodu remontów zamkniętych jest już kilka kluczowych dróg.

W niedzielę, 28 kwietnia, na ulice Krakowa wybiegnie ponad 6 tysięcy uczestników biegu Cracovia Maraton. Trasę wyznaczono ulicami w centrum, wokół Błoń, w Podgórzu, na Zabłociu, Dąbiu i w Nowej Hucie. Od godz. 9 rano trzeba więc będzie liczyć się z ogromnymi utrudnieniami w ruchu.

Cracovia Maraton 2019 [UTRUDNIENIA, OBJAZDY] >> Zobacz szczegóły

Już w sobotę na ulicach centrum, od godz. 21.30, odbędzie się bieg nocny na 10 kilometrów. W sanktuarium w Łagiewnikach od nocnego czuwania rozpoczną się natomiast uroczystości związane z Świętem Bożego Miłosierdzia. Następnego dnia na godz. 10 zaplanowano centralną mszę świętą. Może w niej wziąć udział nawet 100 tysięcy osób.

A pamiętać trzeba, że w tym rejonie z powodu budowy Trasy Łagiewnickiej na dużym odcinku zwężona jest ul. Zakopiańska. Utrudnienia w przemieszczaniu się po Krakowie mogą spotęgować prowadzone inne inwestycje i towarzyszące im wyłączenia z ruchu ul. Krakowskiej wraz z mostem Piłsudskiego oraz ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

Miejscy urzędnicy tłumaczą, że nie dało się jednak wyznaczyć maratonu na inny termin, bowiem stało się już tradycją, że ta impreza odbywa się w ostatni tydzień kwietnia.

Po maratonie problemy się jednak nie skończą. Już następnego dnia, 29 kwietnia, ograniczony zostanie ruch na Alejach Trzech Wieszczów.

Czytaj więcej - przejdź do GALERII

Rusza budowa superpociągu. W godzinę z Krakowa do Warszawy?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Motoryzacja

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

O
Olo
Tradycją to jest takie działania urzędników
M
Marcin
A pamiętać trzeba,
G
Gość
Ktoś mądry inaczej zorganizował jakieś biegi,wiedząc że do Łagiewnik przyjadą pielgrzymi z całego świata!!??Przypadek?!
G
Gość
Hej
R
Robert
Dla kogo są miasta? Dla biegaczy? Sam lubię pobiegać ale jestem absolutnie przeciwko takim biegom, które demolują normalne funkcjonowanie krwioobiegu miejskiego, który i tak jest nękany notorycznymi zatorami. W dzisiejszych czasach te wielogodzinne maratony po miastach to absurd.
I
I
Znowu pojawia się hasło "urzędnicy" to jakaś tajna sekta ?
T
Tomek
Niech maraton biega na pustyni błędowskiej albo na gdzies na polach sąsiadujących z krakowem gmin a nie w centrum miasta paralizując jego funkcjonowanie
E
Edward
a tymczasem w Krakowie ;-)
j
jeszcze jedno
zapomnieli dodać, że jest to jednocześnie niedziela handlowa i wioski będą waliły po markową odzież do galeryj.
I
I to jest argument !
Miejscy urzędnicy tłumaczą, że nie dało się wyznaczyć maratonu na inny termin, bowiem stało się już tradycją, że ta impreza odbywa się w ostatni tydzień kwietnia.
U
Urzędnicza tradycja
Najbardziej trwałą tradycją jest brak kojarzenia faktów oraz myślenia perspektywicznego. Jeśli maraton musi odbyć się w tym samym dniu w którym wypada Biała Niedziela, było nie rozpoczynać budowy Trasy Łagiewnickiej ...
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska