Konkurs został rozstrzygnięty przez Sąd Konkursowy pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Kazimierza Butelskiego, prof. Politechniki Krakowskiej. Spośród zakwalifikowanych prac wyłoniono zwycięski projekt, który według Jury najlepiej wpisuje się w koncepcję Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej, jest prosty i tani w eksploatacji. Istotnym jest również, że w projekcie zastosowano ekologiczne materiały.
- Wśród prac, które wpłynęły, były bardzo interesujące rozwiązania i pomysły. Wszystkie odpowiadały na nasze zapotrzebowania, by projekt był ekologiczny, energooszczędny i nawiązywał tematycznie i do otoczenia, w którym powstanie i do jego przeznaczenia. Zwycięski projekt rzeczywiście, niemal idealnie – jak to stwierdził przewodniczący sądu konkursowego – spełnił te nasze oczekiwania - podkreślał wicemarszałek Józef Gawron i dodał - W związku z tym, że mamy zabezpieczone środki finansowe na ten cel, teraz już tylko oczekujemy na szybkie przygotowanie dokumentacji, a w następnej perspektywie finansowej 2021-2027 zabezpieczymy również finansowanie na realizację tego obiektu - tak by w stosunkowo krótkim czasie Jurajskie Centrum Edukacji Przyrodniczej pojawiło się w Woli Justowskiej.
Wicemarszałek Józef Gawron podkreślił również, że obiekt, który powstanie w sąsiedztwie Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego będzie mógł służyć wszystkim, nie tylko osobom, które będą odwiedzać Centrum w celach edukacyjnych, ale także mieszkańcom oraz pacjentom szpitala.
- Nie rozpoznacie tych miejsc! Krowodrza, Bronowice, Piaski Wielkie...
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- Męskie Granie w Krakowie: deszcz im niestraszny, tłumy na piątkowym koncercie!
