https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Zgłoś awarię lub uwagi - pomóż poprawić sygnalizację świetlną w mieście

Piotr Rąpalski
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
15 października miasto uruchomiło adres mailowy [email protected], pod którym każdy uczestnik ruchu drogowego może zgłosić uwagi do działającego programu sygnalizacji świetlnej na terenie miasta Krakowa. Po co?

FLESZ - Deficyt w 2022 r. będzie niższy niż 3 proc. PKB

od 16 lat

W Krakowie działa około 300 skrzyżowań a także przejazdów tramwajowych i przejść dla pieszych poza skrzyżowaniami, na których ruch reguluje sygnalizacja świetlna. Sprawność jej działania jest monitorowana przez pracowników Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK.

Jednak z uwagi na fakt, że 80 proc. sygnalizacji świetlnej jest włączonych do Systemu Sterowania Ruchem, w ramach którego funkcjonują mechanizmy automatycznego dostosowywania programów do warunków ruchu, często zdarza się sytuacja, że na czas urzędnicy nie zauważą wszystkich nieprawidłowości w ich działaniu.

- Dlatego, tak ważne są dla pracowników wydziału spostrzeżenia i informacje od każdego uczestnika ruchu drogowego (pieszego, rowerzysty, kierowcy), dotyczące odmiennej niż dotychczasowa pracy urządzeń sterujących lub sygnalizacyjnych (np. długość i kolejność realizowanych sygnałów czy brak priorytetu dla tramwajów), które można zgłaszać na adres mailowy [email protected]. Pomoże to w skróceniu czasu reakcji potrzebnego do usunięcia usterki - informują urzędnicy.

- W celu dokładnej diagnozy sytuacji drogowej prosimy, aby w przekazywanych zgłoszeniach znalazły się następujące informacje: data, godzina, skrzyżowanie, kierunek jazdy, w którym występowały utrudnienia - dodają.
ace nad jego rozwiązaniem. Czas prac zależny będzie od złożoności problemu i może wynieść od kilku godzin do nawet kilku dni.

Pod całodobowym numerem telefonu 12 616 75 55 (infolinia Zarządu Dróg Miasta Krakowa) można zgłaszać zaobserwowane usterki techniczne (awarie) sygnalizacji świetlnej takie, jak m.in. spalenie się „żarówki” (światło ciemne), uszkodzenia infrastruktury sygnalizacyjnej, błędne działanie sygnałów akustycznych lub akty wandalizmu.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Artur
Fajnie, że jest skrzynka, ale za co urzędnicy i "fachowcy" biorą pieniądze?! Światła na mieście są z reguły, planowo źle poustawiane (złośliwość?). Brak zielonej fali, nawet w nocy potrafi, jadącego przepisowo kierowcę, łapać czerwone światło na każdym skrzyżowaniu (o ile więcej zanieczyszczeń emituje zatrzymujący się/ ruszający samochód). Do tego brak liczników pokazujących ile czasu zostało do zielonego/czerwonego, zwężenia ulic... Kilkanaście lat temu widziałem jakąś poprawę, a teraz jest po prostu słabo :(

PS. Słynne protesty z błyskawicą krzyczą wulgarne "wyp...", ale poczekajcie co my zrobimy, normalni pracujący, ludzie i szanujący przepisy KIEROWCY, gdy na każdym kroku utrudnia nam się życie... Dość!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska