https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowianie narzekają: Długo czekamy na zielone światło

Małgorzata Stuch
Sygnalizacja przy ul. Florera zostanie wyregulowana
Sygnalizacja przy ul. Florera zostanie wyregulowana Adam Wojnar
Zielone światło dla kierowców świeci się za długo, a za krótko dla przechodniów - twierdzą krakowianie. Ich skargi dotyczą działania sygnalizacji świetlnej przy wielu ulicach naszego miasta. Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu skargi i zażalenia zbierają. Obiecują, że w uzasadnionych przypadkach, działanie świateł zostanie wyregulowane.

Niedawno naprawiana była sygnalizacja przy al. Pokoju na wysokości ul. F. Nullo. - Ale światła znowu wariują. Nie da się pokonać przejścia dla pieszych na jednej zmianie - mówi Barbara Frączek, mieszkanka Grzegórzek. Krakowianie skarżą się też na sygnalizację przy moście Zwierzynieckim, rondzie Dywizjonu 308, przy Tomeksie i przy ul. Stella Sawickiego na wysokości ul. Florera. Przy moście Zwierzynieckim na zjeździe w ul. Ks. Józefa stoi podwójna sygnalizacja.

- To ona generuje korki. Trzeba ją zsynchronizować, albo jedne światła usunąć - postuluje Jacek Bara, kierowca. Urzędnicy z ZIKiT obiecują, że świateł nie usuną, ale prawdopodobnie jeszcze w tym roku powstanie tu nowoczesna sygnalizacja ze sterownikami, która upłynni ruch.

Zbadane zostanie działanie świateł m.in. przy Tomeksie, rondzie Dywizjonu 308 (w obu przypadkach piesi skarżą się na za krótkie zielone światło), oraz na skrzyżowaniach ul. Opolskiej i dochodzących do niej ulic.

- Jeżeli potwierdzą się spostrzeżenia interweniujących Czytelników, będziemy regulować światła - obiecuje Michał Pyclik z ZIKiT.
Sygnalizacja na pewno zostanie poprawiona przy ul. Stella Sawickiego, przy skrzyżowaniu z Florera. Inspektorzy z ZIKiT sprawdzali skrzyżowanie i potwierdzili zgłoszenia interweniujących. Korekta świateł zostanie wykonana w ciągu kilku dni. Obiecują, że wezmą pod uwagę również inne, uzasadnione zgłoszenia dotyczące sygnalizacji.

- Wnioski i interwencje można zgłaszać na tel. 12 616 70 00, 12 616 75 63, mailem [email protected] lub na konto ZIKiT na Facebooku. Można też przysłać wnioski o korektę sygnalizacji listownie na adres: ZIKiT, ul. Centralna 53, Kraków - mówi Michał Pyclik.

Trwa plebiscyt na Superpsa! Zobacz zgłoszonych kandydatów i oddaj głos!

Wybieramy najpiękniejszy kościół Tarnowa. Sprawdź aktualne wyniki!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

n
nh
Przy Tomeksie to tragedia , ledwo parę sekund na przejście , samochody jadą a piesi na pasy wchodzą bo albo nie zdążą na zielonym przejść albo czerwone przez kilka minut. Co za "inteligentny inaczej" te światła ustawiał ? Tragedia !
b
biegaczka
Krasińskiego w kierunku Piłsudskiego - galopem inaczej stoisz
P
Plaszowianin
Rozwiazanie powinno byc proste, takie jakie maja Austryjacy.

Dwa, ciekawa rzecza a raczej sytulacja sa swiatla na nowej ulicy Kuklinskiego a ulica Gromadzka. Znajduje sie tam przystanek tramwajowy, ale dla mnie fenomenem sie jedna sytulacja: Jadac poznym wieczorem a nawet w nocy zawsze ale to ZAWSZE na tych swiatlach zatrzymac sie trzeba! Zawsze jest czerwone swiatlo! Na okolo nie ma nikogo nawet samochodu ale swiatlo czerwone sie swieci, zeden pieszy nawet nie przechodzi.
Powiedzcie mi dla czego ?
Jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby przejechec ten odcinek (od wiaduktu ) do skryzyowania z ulica saska bez zatrzymywania sie. Ja nie mowie w dzien, bo w dzien zawsze sie zdarzy moze ze przeszy bedzie chcial przejsc, ale w nocy ???
K
Krakus
Tak niech zmienia swiatla beda jeszcze wieksze korki bo pieszego zbawi pol minuty dluzej postac jak zwykle najwecej problemow maja emerynci im nigdy nic nie pasuje nic nie rovbia tylko siedza i szukaja dziury w calym .
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska