https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowska Lekcja Śpiewania w patriotycznym duchu - na Małym Rynku w czwartek 5 sierpnia o godz. 19

Paweł Gzyl
Opracowanie:
Krakowskie Lekcje Śpiewania zawsze przyciągają tłumy
Krakowskie Lekcje Śpiewania zawsze przyciągają tłumy Fot: Adam Wojnar/Polska Press
„Kadrówka 1914” – to hasło 77. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się w czwartek 5 sierpnia o godz. 19 na Małym Rynku. Podczas koncertu zabrzmią pieśni związane z rocznicą wymarszu I Kompanii Kadrowej. Wydarzenie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym.

FLESZ - Piękne, popularne i... trujące! Uważaj na te rośliny

od 16 lat

W tym roku Lekcja odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym. Widownia będzie liczyć 250 osób, które zajmą miejsca na krzesłach w odległości 1,5 m. Widownia zostanie odseparowana płotkami od reszty Małego Rynku. Śpiewniki dla 250 osób będą rozłożone na krzesłach. W tym roku nie przewidziano namiotów ze śpiewnikami. W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

– Tradycyjnie wraz z początkiem sierpnia do Krakowa zawitała „Kadrówka”, która 6 sierpnia wyruszy z Oleandrów do Kielc, tak, jak to miało miejsce w pamiętnym 1914 roku. Bój o niepodległość rozpoczęli ludzie zapatrzeni w komendanta Józefa Piłsudskiego, młodzi, pełni nadziei i wiary, że kresem walki będzie upragniona wolna Polska. Ich wysiłki nie poszły na marne i w 1918 roku Polska znów pojawiła się na mapach świata. Świętujemy wspólnie odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zapraszam serdecznie do wspólnego śpiewania! – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Lekcja Śpiewania będzie też okazją, aby przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. W czasie koncertu, obok sceny, na chcących się zaszczepić będzie czekał specjalny autobus z obsługą medyczną.

Organizatorami koncertu piosenek legionowych na Małym Rynku są Biblioteka Polskiej Piosenki i Miasto Kraków.

Krakowska Lekcja Śpiewania to przewrotna forma koncertu, polegająca na tym, że to nie artyści, ale właśnie publiczność jest głównym wykonawcą. Związany od początku krakowski teatr Loch Camelot wspiera i pomaga w śpiewaniu, podając odpowiednią tonację i linię melodyczną.

Rozdawane śpiewniki stanowią swoistą „pomoc naukową”, z której, jak ze „ściągi”, korzystają krakowianie i turyści. Do tej pory rozdano około 500 tys. bezpłatnych śpiewników, z których wyśpiewało ich treść blisko pół miliona ludzi.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Wydarzenie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Organizator sam się okłamuje.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska