Krakowski Bieg Niepodległości. Biało-czerwony tłum przebiegł przez Kraków [ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW]

boch, kk
Krakowski Bieg Niepodległości 2019
Krakowski Bieg Niepodległości 2019 Konrad Kozłowski i Sylwia Penc
Krakowski Bieg Niepodległości 2019. Na starcie stanęło prawie dwa i pół tysiąca biegaczy, pokonywali 11-kilometrową, malowniczą trasę ze startem i metą przy Alei Focha - a wiodącą m.in. nad Wisłą. Pogoda uśmiechnęła się do uczestników, po totalnie deszczowej niedzieli w poniedziałek zaświeciło słońce, a rześkie powietrze sprzyjało fajnemu bieganiu. Wielu uczestników miało stroje w biało-czerwonych barwach, z narodowymi symbolami, niektórzy wyposażeni byli we flagi. Wszyscy biegli po pamiątkowy medal ze złotym orłem.

Stawkę prowadzili oczywiście profesjonaliści, a tym, który Krakowski Bieg Niepodległości będzie wspominał najlepiej, jest Mateusz Mrówka. Górnik z Radlina wygrał w czasie 35 minut i 15 sekund, pokonując byłego reprezentanta Polski w biegach średnich, Adama Czerwińskiego (Wieliczka) - 35.27. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Broniatowska. Biegaczka z Zielonek, halowa brązowa medalistka ME (z 2013), dziś pokonała 11 km w czasie 40.56.