FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Wprost z krakowskich scen w najbliższych dniach można zobaczyć jeszcze dwa spektakle w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych - w sobotę, 12 grudnia będą to "Panny z Wilka" Starego Teatru, a we wtorek, 15 grudnia "Dług" w reżyserii Jana Klaty ze sceny Teatru Nowego Proxima. Transmisje odbywają się na żywo. Wszystkie festiwalowe spektakle dostępne są po zakupieniu wirtualnego biletu przez stronę www.warszawskie.org.
"Panny z Wilka" - 12 grudnia, godz. 19.00
Spektakl w rezyserii Agnieszki Glińskiej z udziałem Natalii Kai Chmielewskiej, Aldony Grochal, Ewy Kaim, Pauliny Puślednik, Anny Radwan, Doroty Segdy, Szymona Czackiego, Adama Nawojczyka, Jacka Romanowskiego, Macieja Charytona, Michała Balickiego, Przemysława Kowalskiego.
Odwiedzający Wilko po 15 latach Wiktor przegląda się we własnych wspomnieniach i podejmuje próbę zrekonstruowania siebie samego. Spotkanie z kobietami z przeszłości konfrontuje go z pustką i jałowością własnej egzystencji, doświadczenie wojenne odebrało mu zdolność przeżywania uczuć. W spektaklu jednak, tytułowe panny – siostry z Wilka, nie są tylko fantazmatem kobiecości i projekcją bohatera, zyskują własny głos i tożsamość. Agnieszka Glińska z Martą Konarzewską świadomie zawłaszczają Iwaszkiewiczowską narrację i oddają pole kobiecym bohaterkom opowiadania. Na Wiktora patrzymy ich oczyma, dowiadujemy się również, w jaki sposób czas, który upłynął, zmienił je same. Gdzie zaczyna się i kończy życie? Kiedy o sobie decydujemy? Czym jest osobista wolność i nasze życiowe wybory? – Spektakl Agnieszki Glińskiej łączy tkankę opowiadania Iwaszkiewicza z kontekstem tych pytań dziś.
"Dług" - 15 grudnia, godz. 19.00
Spektakl w reżyserii Jana Klaty na podstawie „Długu. Pierwsze pięć tysięcy lat” Davida Graebera, występują: Monika Frajczyk, Małgorzata Gorol, Bartosz Bielenia i Marcin Czarnik.
Jan Klata inspirując się książką Graebera i odwołując się do innych tekstów kultury, takich jak „Zbrodnia i kara” czy „Faust”, postanowił zmierzyć się tematem długu, jego historią i wpływem na dzieje całej ludzkości. Spektakl będzie traktował o tym, co dotyczy każdego z nas – polityce, ekonomii, ekologii i religii.
Jan Klata dokonuje radykalnej rewizji utartych poglądów na mechanizmy rządzące światem – i udowadnia, że dług towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów, a świat nie tyle jest podzielony na panów i niewolników, co dłużników i wierzycieli, a rolnicze imperia mają sporo wspólnego z aktualnymi kryzysami finansowymi i przyszłością gospodarki.
- Kraków sprzed niemal stu lat na kolorowych zdjęciach!
- Nowy sklep internetowy Magdy Gessler. Ceny zwalają z nóg. Flaczki za 50 złotych!
- Tropiki zaledwie dwie godziny drogi od Krakowa! [ZDJĘCIA]
- Organizator orgii w Brukseli poszukiwany przez policję z Wadowic?
- Mieszkania w Krakowie dla milionerów. Tak można mieszkać!
- Andrzej Duda jednym telefonem załatwił otwarcie stoków
