FLESZ - Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

- Jesienią rozpoczęła się w naszym ogrodzie realizacja nowych inwestycji: na wybiegu hipopotamów karłowatych, po rozbiórce starego schronu rozpocznie się budowa nowego obiektu dla tych zwierząt. Naprzeciwko wybiegu wielkich kotów powstanie dodatkowe wejście do ZOO - informują w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym.
Hipopotamy karłowate będą miały do dyspozycji basen wewnętrzny (w pawilonie) i zewnętrzny (na wybiegu) z możliwością podziału na dwie strefy w przypadku konieczności oddzielenia samca od samicy. Kondygnacja parteru będzie miała powierzchnię 183 mkw, powierzchnia wybiegów zewnętrznych – 528 mkw.
- W okresie zimowym zwiedzający będą mieli możliwość wejścia do wnętrza budynku. Dodatkowe wejście do ZOO, zlokalizowane naprzeciwko wybiegu panter śnieżnych i lwów azjatyckich będzie funkcjonowało od wiosny do jesieni. Zostanie podzielone na dwie strefy: zakupu biletów i węzła sanitarnego (toalety). Drugi budynek z kasą biletową pozwoli w sezonie zmniejszyć kolejki do kasy głównej oraz zwiększyć bezpieczeństwo dzieci z grup zorganizowanych przy wejściu i wyjściu z ZOO. Jest dedykowane głównie dla wycieczek szkolnych - informują w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym.
Kraków. Las Wolski jesienią. To ulubione miejsce do spacerów [ZDJĘCIA]
ZOO w Krakowie zajmuje powierzchnię 20 ha i mieszka w nim około 270 gatunków zwierząt. Obecnie eksponujemy ponad 1400 sztuk zwierząt. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków). Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta.
ZOO otwarte jest codziennie, również w niedziele i święta. Obecnie kasa ZOO jest czynna w godz. 9-15. Zwiedzanie jest możliwe do godz. 16.
- Popularne leki wycofane z aptek w Polsce. Jest nowa lista od GIF WRZESIEŃ 2022
- Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda!
- Linia tramwajowa do Górki Narodowej jak w San Francisco. Ale bez pętli?
- Kiedyś Wawel zasłaniał tajemniczy budynek. Teraz jego istnienie byłoby oburzające
- Samochody pojechały już S7. Odcinek od węzła Widoma do węzła Szczepanowice otwarty!
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym