Najczęściej fałszowane produkty spożywcze na świecie

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jak zapowiada prof. Tadeusz Pszonka, dyrektor artystyczny 55. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, twórca programu, tegoroczna edycja będzie nie tylko niezwykle ciekawa i różnorodna, ale także obfita w gwiazdy największego formatu oraz najciekawsze inscenizacje z Polski i zagranicy. Zaplanowane zostały liczne atrakcje w tym m.in. gale operowe i operetkowe, spektakle operetkowe i baletowe, koncerty promenadowe, recitale, a także spotkania z artystami. Łącznie mowa o 31 jeden festiwalowych imprez oraz dwóch towarzyszących.
Jakie gwiazdy pojawią się w tym roku w Krynicy - Zdroju?
W tym roku możemy liczyć na prawdziwy gwiazdozbiór na krynickiej scenie. Uzdrowisko odwiedzą m.in. Aleksandra Kurzak, gwiazda scen światowych w tym Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Wiedeńskiej Staatsoper i Covent Garden w Londynie; Iwona Sobotka, znana z koncertów na czterech kontynentach, występująca w tak prestiżowych miejscach jak m.in.: Filharmonia Berlińska, Musikverein w Wiedniu, Carnegie Hall w Nowym Jorku; czy też Grażyna Brodzińska, pierwsza dama polskiej operetki; a także tenorzy: Arnold Rutkowski, Tomasz Kuk, Rafał Bartmiński, Dominik Sutowicz .
Koncerty promenadowe i spotkania z gwiazdą
Jak zapowiada, Będzie we - mówi Julia Dubec-Dudycz, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju i dyrektor Festiwalu im. Jana Kiepury, zaplanowano cztery imprezy dziennie.
I tak zawsze o godz. 10, w plenerze, na Deptaku rozpoczynać się będą koncerty promenadowe, na których wystąpią: Duende Cello Ensemble czyli ośmioro wiolonczelistów; Trio Harfowe ATRIO; TODO Art Trio – wszystkie zespoły wykonają przeboje muzyki instrumentalnej.
Również codziennie o godz. 12, także na Deptaku, odbywać się będą „Spotkania z gwiazdą”.
Koncerty kameralne
O godz. 15 Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego zarezerwowana została na kameralne produkcje, m.in. recital wokalny Olgi Pasiecznik, recital fortepianowy Jakuba Kuszlika, laureata IV nagrody zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego, występ Krynickiej Orkiestry Zdrojowej im. Adama Wrońskiego oraz prezentacje młodych artystów w tym studentów AM we Wrocławiu, młodych śpiewaków Krakowskiej Opery Kameralnej, czy laureatów konkursów wokalnych. Ponadto odbędą się również koncerty na Górze Parkowej oraz w Tyliczu.
Koncerty wieczorne w Pijalni Głównej
Olbrzymi entuzjazm wzbudzają zawsze koncerty wieczorne Festiwalu. I one odbywać się będą codziennie o godz. 20, w Pijalni Głównej. Najwięcej emocji wzbudza nadzwyczajny koncert Aleksandry Kurzak, jednej z najwybitniejszych polskich sopranistek obecnej doby. Artystka, która śpiewa w Paryżu, Londynie, Wiedniu zaśpiewa także w Krynicy, wykonując arie operowe takich kompozytorów jak: Puccini, Rossini, Gounod, Charpentier i Dvořák. Koncert odbędzie się w urodziny śpiewaczki - 7 sierpnia. Towarzyszyć jej będzie towarzyszyć będzie Śląska Orkiestra Kameralna w Katowicach pod batutą Bassema Akkiki, młodego polsko-libańskiego dyrygenta.
Bardzo ciekawie zapowiada się również „Wieczór przebojów – hiszpańskie zarzuele i nie tylko” w wykonaniu Iwony Sobotki (sopran) i Arnolda Rutkowskiego (tenor), a także Beaty Szałwińskiej (fortepian) oraz Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Zbigniewa Gracy (9 sierpnia).
Swój koncert będzie miała także królowa operetek – Grażyna Brodzińska, która zaprezentuje „Magiczny świat operetki” (13 sierpnia).
Partnerować jej będą Sławomir Naborczyk (tenor) i Jakub Milewski (baryton), Balet Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Zabrzmią przeboje operetkowe w tym słynne „Usta milczą, dusza śpiewa” z „Wesołej wdówki”, a także w wykonaniu panów najsłynniejsze piosenki z repertuaru Jana Kiepury.
Spektakle
W ramach wieczornych koncertów odbędą się także spektakle. Zaprezentowane zostaną: operetka „Baron cygański” Straussa z Opery Śląskiej w Bytomiu (8 sierpnia); balet „Giselle” Adama z Opery Lwowskiej (11 sierpnia); operetka „Hrabina Marica” Kalmana z Opery Krakowskiej (12 sierpnia). Swój show, pełen tańca, śpiewu i muzyki, będący podróżą przez Europę, przedstawi także Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” (10 sierpnia).
Mistrzowskie Warsztaty Operowe
Festiwalowi towarzyszyć będą Mistrzowskie Warsztaty Operowe, które poprowadzą: prof. Eva Blahova, Mariusz Kwiecień i prof. Tadeusz Pszonka.
Gospodarze festiwalu zapraszają także na wystawę przygotowaną przez Juliusza Multarzyńskiego „Marcelina Sembrich-Kochańska”, przybliżającą postać wielkiej polskiej śpiewaczki, artystki która zrobiła znacznie większą karierę niż Helena Modrzejewska, ale na scenie operowej.
Z okazji jubileuszu został również wydany album „Krynica śpiewające miasto”, będący leksykonem Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, autorstwa Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz w graficznym opracowaniu Adrianny Pulchny.
Odbywający się od 1967 r. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, należy do najstarszych w Polsce. Przewinęło się przez jego sceny i estrady kilka tysięcy artystów, gwiazd polskich i międzynarodowych. Honorowy patronat nad imprezę sprawuje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy, zaś opiekę medialną m.in. „Dziennik Polski” i „Gazeta Krakowska”.
Muszyna. Festiwal Wód Mineralnych 2022 w sądeckich uzdrowisk...
- Kandydatki do tytułu Miss Polski 2022 na sesji zdjęciowej w Krynicy-Zdroju
- Nietypowe budynki w Nowym Sączu i okolicy. Z różnych powodów przyciągają uwagę
- Sądeczanie pamiętali o rocznicy Zbrodni Wołyńskiej 1943
- Są razem 50 i 60 lat. Złote i Diamentowe gody w ratuszu. 11 par świętowało jubileusze
- Mamy wyniki matur szkół w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim
- 10 miejsc idealnych na upalny dzień. To nie tylko baseny i kąpieliska