Wybierając się na Górę Parkową można poczuć klimat retro sprzed lat. To dzięki multimediom i nowoczesnej technologi. W poczekalni dolnej stacji kolejki linowej zamontowano telebim, na których można oglądać filmy ukazujące Krynicę-Zdrój z okresu 20-lecia międzywojennego. Można słuchać audycji radiowych bazujących na wiadomościach z gazet z tamtych lat.
- Zewnętrzny wygląd stacji się nie zmienił, za to wnętrzu przywrócono elementy architektury z lat 30-tych XX wieku. Dzięki nim i multimediom naprawdę można przenieść się w czasie i poczuć klimat tamtych lat - mówi Andrzej Moskal z Polskich Kolei Linowych. - Pierwotny wygląd z 1937 roku przywrócono również wagonikom. W nieco ponad 3 minuty pokonują 600-metrowy odcinek przez uroczy Park Zdrojowy. A na górze to dopiero się zmieniło.
PKL zależało na przywróceniu pierwotnej architektury budynków. Stąd też na górnej stacji odbudowano imponujący taras widokowy, z którego można podziwiać całą Krynicę. Na dolnym tarasie ponownie jest patio oraz kawiarnia, która tak samo jak restauracja, ma charakter art deco. Na smakoszy czeka specjalne menu, które przypomina i na nowo odkrywa dawne smaki uzdrowiska. Natomiast szczycie Góry Parkowej w miniaturze wagonu kolei znajduje się fotobudka, w której odwiedzający mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wybranej starej fotografii z Krynicy. Pamiątkowe zdjęcia można też wykonać przy starych rowerach i muzycznej ławce.
Na Górze Parkowej nie brakuje nowoczesnych atrakcji. Wśród nich zjeżdżalnia pontonowa oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”.
Krynica. Kolejka na Górę Parkową wczoraj i dziś. Zobacz jak ...
FLESZ - Przyszłość transportu kolejowego

- Sądeccy milionerzy, niektórzy zaczynali w garażu. Zna ich cała Polska
- Przyłapani w czasie przerwy. Nie wiedzieli, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- Karnawał po sądecku czyli lachowskie zapusty. Impreza przyciągnęła tłumy
- Kordian nagrał piosenkę idealną na Walentynki. Do klipu zaprosił finalistkę Miss