FLESZ - Handlowi giganci przejdą na “zielony” transport?

Ścisłe, historyczne centrum uzdrowiska leżące wzdłuż Bulwarów Dietla jakiś czas temu przeszło obszerną renowację. Zlokalizowanych jest tam wiele stylowych wilii, w większości zabytkowych. Najbardziej znane to : Romanówka- siedziba Muzeum Nikifora, Węgierska Korona, Małopolanka, Witoldówka, Wisła czy wybudowana na nowo Tatrzańska. To właśnie między innymi te obiekty można podziwiać na makiecie wykonanej z brązu.
Inwestycja warta 13 milionów złotych zakładała remont potoku Kryniczanka wraz z Bulwarami Dietla. Zmodernizowana została sieć i przyłącze wodociągowe, a także sieć kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Wzdłuż potoku powstały ścieżki, które mieszkańcom uzdrowiska, ale także przyjezdnym będą przypominać zasłużonych dla Krynicy i regionu. Na Bulwarach powstała także aleja gwiazd Festiwalu im. Jana Kiepury. Pomysł nie jest nowy, kilka lat temu w podobny sposób upamiętniono artystów związanych z Festiwalem, jednak cegiełki uległy zniszczeniu.
- Jest tam m.in. Grażyna Brodzińska, Bogusław Morka, Ochman, pani Walewska i ci starszej daty oraz inne gwiazdy festiwalu. Jak na razie jest ok. 10 ciegiełek, za jakiś czas, jeśli będzie jakaś gwiazda warta upamiętnienia to nie wykluczamy, że nasza aleja się powiększy - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" burmistrz Piotr Ryba.
Nowością jest także poczet ojców założycieli Krynicy-Zdroju, wkrótce pojawią się także opisy willi na barierkach wzdłuż potoku Kryniczanka.
- Za nic mają przepisy! Sądeccy mistrzowie parkowania w akcji
- Klimatyczne i magiczne chaty w górach blisko Nowego Sącza
- Heron w Siennej robi furorę. To bardzo modne miejsce wśród Instagramerów
- HIT czy KIT? 10 kontrowersyjnych sposobów na upiększenie Nowego Sącza
- Zjazd absolwentów WSB-NLU. Kilkaset osób bawi się na 30-leciu uczelni