https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kryzys w krakowskim oddziale Centrum Onkologii. Lekarze złożyli wypowiedzenia z pracy

Iwona Krzywda
Krakowski oddział Centrum Onkologii
Krakowski oddział Centrum Onkologii Archiwum
Dziewięciu specjalistów zatrudnionych w Klinice Onkologii Klinicznej krakowskiego oddziału Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie złożyło wypowiedzenia z pracy.

Dokument, który w ub. tygodniu trafił na biurku dyrekcji CO, to reakcja lekarzy zatrudnionych w klinice onkologii na rezygnację ich szefa – dr n. med. Marka Ziobro. Kierownik kliniki zdecydował się na odejście ze swojego stanowiska po tym, jak dyrekcja placówki zażądała od niego przeprowadzania redukcji etatów w jego zespole i zmniejszenia liczby personelu o 10 proc. - Uznałem, że to niemożliwe, bo w tak okrojonym składzie na dłuższą metę nie będziemy w stanie zapewnić opieki wszystkim pacjentom – tłumaczy dr Ziobro.

W geście solidarności ze swoim szefem, wypowiedzenia zdecydowało się złożyć dziewięciu onkologów „Pragniemy poinformować, że powyższą decyzję podejmujemy z żalem, jednakże mamy nadzieję, że 100 proc. redukcja etatów lekarzy specjalistów zatrudnionych w Klinice Onkologii Klinicznej poprawi trudną sytuację finansową Instytutu” napisali oni w piśmie do dyrektora krakowskiego oddziału Centrum Onkologii dr n. med. Konrada Dziobka.

Na razie wszyscy medycy bez zmian przyjmują swoich pacjentów w poradni specjalistycznej oraz na 28-łóżkowym oddziale, bo obowiązuje ich trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli do porozumienia z dyrekcją szpitala nie dojdzie, od września chorzy z rakiem - wymagający np. chemioterapii - zostaną jednak bez opieki.

Jak informują lekarze, do tej pory nikt z kierownictwa instytutu nie podjął z nimi rozmów w tej sprawie. Dr hab. med. Elżbieta Łuczyńska, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału Centrum Onkologii przekonuje, że spotkania są w planach. - Aby wyjaśnić powody złożenia wypowiedzeń przez poszczególnych lekarzy, dyrekcja będzie z nimi rozmawiać indywidualnie – informuje doc. Łuczyńska, dodając, że obecnie w „obiegu prawnym” jest siedem wypowiedzeń.

Jak tłumaczy doc. Łuczyńska, Klinika Onkologii Klinicznej zatrudniająca obecnie 54 osoby, w każdym miesiącu przynosi ponad milion złotych straty. Redukcja etatów ma być zaś jednym ze sposobów na szukanie oszczędności w ramach zatwierdzonego planu restrukturyzacji placówki.

Najkrótsze kolejki do operacji, badań i zabiegów rehabilitac...

WIDEO: Trzy Szybkie. Sprawa Tomasza Komendy, czyli jak policjanci, prokuratorzy i sędziowie wtrącili do więzienia niewinnego człowieka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
pracownik
... jak patrzę na to to mi się coś robi. Kierowniczka sekretarek, która kiedyś była sekretarką zwalnia wszystkich którzy jej się postawią. Zostawia sobie młodsze, którymi może rządzić. Podobno też jest to "protegowana" czytaj wiadomo o co chodzi, kogoś tam wysoko postawionego!
G
Gość
to nie lekarze powinni być zwolnieni lecz dyrekcja , i Majchrowski z jego kliką
s
skandal
Liczy się tylko kasa, a nie dobro pacjentów. Dziękujemy za powolne doprowadzanie do zamknięcia największego w Małopolsce ośrodka leczenia raka. Rząd się sam wyżywi, a na onko zatrudni się stażystów bez doświadczenia albo zamknie oddział, niech chorzy zdechną pod płotem (zrobią tylko przysługę państwu 500 ) . Chorzy na raka, co z wami? Nie interesuje was to, gdzie będziecie się leczyć i kto was będzie leczył?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska