Krzysztof Piątek bohaterem meczu AC Milan - Napoli. Polak zdobył dwie bramki i zapewnił awans do półfinału Pucharu Włoch [WIDEO]

JCZ
Krzysztof Piątek celebruje bramkę dla AC Milan
Krzysztof Piątek celebruje bramkę dla AC Milan AFP/East News
Krzysztof Piątek strzelił dwa gole w meczu ćwierćfinału Pucharu Włoch między AC Milan a Napoli (2:0). To pierwsze trafienia Polaka dla "Rossonerich". Jego zespół awansował do półfinału, a on sam umocnił się na pozycji lidera strzelców tych rozgrywek.

Krzysztof Piątek: Pierwszy dwa gole dla AC Milan (29.01.2019):

W poniedziałkowym meczu wystąpiło w sumie trzech Polaków, ale tylko jeden odegrał pierwszoplanową postać. Krzysztof Piątek, bo o nim rzecz jasna mowa, przyćmił swoich rodaków (Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński) i wszystkich innych aktorów tego widowiska. Gratulacje płyną dla niego z całego świata. - Piątek, pięknie! - napisał koszykarz Marcin Gortat.

Dla "Piony" był to dopiero drugi występ w Milanie. W weekend również miał okazję wystąpić przeciwko Napoli. Wszedł jednak na niewiele ponad kwadrans. Pozostawił po sobie dobre wrażenie, ale do siatki nie trafił. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dzisiaj było zupełnie inaczej. Zgodnie z przypuszczeniami trener Gennaro Gattuso od początku dał szansę Piątkowi. A ten odwdzięczył się w najlepszym stylu. Już w 10 minucie po raz pierwszy skierował piłkę do bramki. Po zagraniu od Diego Laxalta uderzył z prawej nogi przy lewym słupku, nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję (wybiła wtedy 28 minuta jego gry dla Milanu).

Krzysztof Piątek: Pierwszy gol w AC Milan (29.01.2019):

W 27 minucie Piątek podwyższył na 2:0. Kopnął w ten sam sposób, choć z nieco innej pozycji, ośmieszając przy okazji Kalidou Koulibaly'ego. Za namową spikera kibice parokrotnie skandowali nazwisko Polaka. To on bowiem wprawdził zespół do półfinału krajowych rozgrywek. O prawo gry w finale jego zespół zagra ze zwycięzcą pary Inter Mediolan - Lazio Rzym.

W 79 minucie Krzysztof Piątek opuścił murawę, zbierając zasłużoną owację na stojąco. Z ośmioma trafieniami pozostaje liderem strzelców Pucharu Włoch (jesienią w dwóch meczach Genoi zdobył też sześć bramek).

Następny mecz Piątek rozegra w niedzielę (3 lutego, godzina 20:30). Na wyjeździe jego Milan zagra z AS Romą w ramach 22. kolejki Serie A. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu 23-letni napastnik przeszedł z Genoi do Milanu za kwotę 35 mln euro. To najdrożej sprzedany Polak w historii.

W tym sezonie Krzysztof Piątek strzelił już 21 goli: 13 w Serie A i 6 w Pucharze Włoch dla Genoi oraz 2 dla Milanu w Pucharze Włoch.

Krzysztof Piątek: Drugi gol w AC Milan (29.01.2019):