Pod kościołem w Małobądzu (pow. olkuski), gdzie. ks. Tadeusz Budacz jest proboszczem od lat kwestują wolontariusze WOŚP. Sam ksiądz, z właściwie jego dzieci korzystały ze sprzętu orkiestry. Napisał o tym na Facebooku: "Dzięki Jurek Owsiak moje Dzieci Żyją. Syn był w Inkubatorze od Jurek Owsiak i przeżył był nie dotleniony a Córka miała badany Słuch i korzystaliśmy ze Sprzętu WOŚP".
Niedzielną mszę św. odprawił w ornacie z orkiestrowym serduszkiem. Serduszka można było zauważyć także w bożonarodzeniowej szopce.
Kościół polskokatolicki jest częścią rodziny kościołów starokatolickich. Charakteryzuje się tym, że księży nie obowiązuje celibat i nie podlegają jurysdykcji papieża. Każdy kościół starokatolicki, w każdym kraju ma swojego biskupa. Ważne decyzje zapadają na konferencji biskupów. Jeśli chodzi o święta, liturgie, stroje, obrzędy - wszystko wygląda tak samo jak w kościele rzymskokatolickim.
Ks. Antoni Norman z parafii w pobliskim Bukownie, również z kościoła Polskokatolickiego też wspomogł WOŚP.
Syn ks. Antoniego Normana odziedziczył po nim powołanie. Również jest księdzem
ZOBACZ KONIECZNIE
FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?