MKTG SR - pasek na kartach artykułów

KTH Krynica: zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki

Paweł Guga
Ten mecz był szczególnie ważny dla sanoczan, którzy walczą o awans do ósemki najlepszych w play off. Dlatego nie mogli sobie pozwolić na porażkę. Ale kryniczanie absolutnie nie zamierzali ułatwiać im zadania.

Goście zaatakowali, ale kontry miejscowych były groźne. Rocki m.in. wyszedł obronną reką z sytuacji sam na sam z Zabawą. Jednak w 10 min, kiedy kryniczanie grali w przewadze liczebnej, stracili krążek w tercji środkowej, a Cacho wykorzystał sytuację sam na sam z Kubalskim. Wyrównał Zabawa, po dokładnym nagraniu krążka przez Rajskiego.

W drugiej tercji Vozdecky trafił w słupek, a w 31 min Mermer zaskakującym uderzeniem pokonał Kubalskiego. Na początku ostatniej tercji przewaga należała do gości. W 47 min podwyższył wynik strzałem spod niebieskiej linii Valecko, ale potem Pach zdobył kontaktowego gola, a weteran Horny wykończył akcję podczas gry w przewadze. Ale w dogrywce decydujące trafienie zadał Valecko.

KTH Krynica - KH Sanok 3:4 (1:1, 0:1, 2:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Cacho 6.46, 1:1 Zabawa (Rajski) 18.25, 1:2 Mermer (Ćwikła) 30.15, 1:3 Valecko (Rąpała) 46.40, 2:3 Pach (Błażowski) 47.14, 3:3 Horny (M. Dubel, Chabior) 50.01, 3:4 Valecko (Rąpala) 61.40.
Widzów: 400. Sędziowali: G. Porzycki oraz A. Hyliński (Oświęcim) i J. Bernacki (Sosnowiec). Kary: 16 i 18 minut.

KTH: Kubalski - Kramny, D. Kruczek, Horowski, Horny, M. Dubel - Scibran, Pach, Rajski, Błażowski, Zabawa - Tyczyński, Piksa, Ł. Domek, Chabior, Żołnierczyk - Dudzik, Rząca, D. Dubel, Tomasik. Trener: Josef Dobos.

KH Sanok: Rocki - Rąpała, Valecko, Cacho, Milan, Vozdecky - Bigos, Kaljuste, Poziomkowski, Ćwikła, Mermer - Cychowski, Owczarek, Kostecki, Leśnicki, Połącarz - R. Solon, Hućko, Biały, Strzyżowski, Maciejko. Trener: Lubomir Rohacik.