Teatr Łaźnia Nowa już wkrótce zaprosi do swojej siedziby widownię festiwalu Boska Komedia. Na Dużej scenie teatru zobaczymy, m.in. premierowy pokaz spektaklu „Balkony - pieśni miłosne” Krystiana Lupy, głośne przedstawienie Mariusza Pakuły „Jak nie zabiłem swojego ojca, i jak bardzo tego żałuję”, „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Małgorzaty Wdowik oraz „I'm Nowhere / Znikanie" Norberta Rakowskiego.
Także w Łaźni Nowej zaplanowany został pokaz spektaklu Magdaleny Łazarkiewicz „Niespodziewany powrót”, w którym zagrali Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak. Aby pomieścić wszystkich chętnych, organizatorzy festiwalu zdecydowali na powiększenie programu o drugi pokaz tego spektaklu w dniu 13 grudnia o 20.30.
Jak informuje Łaźnia Nowa, w związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniami festiwalu Boska Komedia widownia Łaźni Nowej zostanie przebudowana i zyska kilkadziesiąt miejsc.
„Wielkim atutem takiej zaadaptowanej przestrzeni, która nie była oryginalnie projektowana jako sala teatralna jest to, że mamy bezpośredni wpływ na układ i liczbę miejsc. Widząc, ile osób wciąż walczy o bilety na spektakle, zdecydowaliśmy o powiększeniu widowni. Boska zawsze stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów” - mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Boskiej Komedii i dyrektor naczelny Łaźni Nowej.
Dodatkowe miejsca trafiły już do sprzedaży - bilety można kupić na bilety.laznianowa.pl.
W tym roku w ramach festiwalu Boska komedia publiczność zobaczy ponad dwadzieścia przedstawień z Polski i zagranicy, w tym siedem najlepszych realizacji minionego sezonu, które zmierzą się w konkursie o statuetkę Boskiego Komedianta. Na krakowskich scenach wystąpią legendy polskiego teatru i debiutanci. Szesnastej edycji festiwalu będzie przyświecało hasło „Krajobraz po bitwie”.
- Jest w tym nieustająca wiara w to, że polski teatr ma w sobie siłę i bardzo dużą autentyczność. To zderzenie subiektywnych światów, w którym żaden nie ma ambicji opowiadania obiektywnych prawd, ale uzurpuje prawo do tego, żeby się szarpnąć w swoją stronę i budować własną perspektywę. W tym zderzeniu mamy krajobraz symbolicznej i umownej bitw, które są za nami – mówił Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny festiwalu, podczas konferencji zapowiadającej wydarzenia. - Spektakle Boskiej Komedii oddają ten krajobraz po bitwie. Może nie analizują przyczyn, ale są świadectwem czasu.
